Nejrychlejší Corti s Márquezem, Toni Elías musí po pádu na vyšetření

Poslední test nižších kubatur mistrovství světa silničních motocyklů uzavřel zimní přípravu na novou sezonu 2010. Nejlepším jezdcem třídy Moto2 byl Ital Claudio Corti, třídu do 125ccm zase ovládl Španěl Marc Márquez.

V Jerezu si fantastickým způsobem zajel pro nejrychlejší čas Claudio Corti z týmu Forward Racing. Ital i přes problémy se zraněným kotníkem zvládl třídenní test na jedničku, když ze začátku bojoval s nastavením přední vidlice. V sobotu to sice znamenalo až osmnáctý čas, ale už v neděli byl desátý a v pondělí zajel kolo za 1´44,044 sekundy, čímž překonal sobotní nelepší čas Toniho Elíase.

Elías na Gresiniho motocyklu už nedokázal zachytit Cortiho nástup a v testu skončil druhý se ztrátou pouhých 0,033 sekundy. Navíc si v posledních minutách zkomplikoval situaci pádem, který zrovna nebyl z kategorie těch méně nebezpečných a musí absolvovat vyšetření na klinice v Barceloně.

Španělovi se připletl do stopy jeden z pomalejších jezdců na 125ccm motocyklu, Elías se mu nedokázal vyhnout a spadl na asfaltový povrch dráhy. Má velké podlitiny na levé ruce a noze, ale ty mu snad nezabrání absolvovat úvodní podnik v Kataru. Rozhodující slovo ale bude patřit lékařům z Barcelony, kde jezdec Gresiniho týmu podstoupí vyšetření.

V průběhu třídenního testu na jihu Španělska se neuvěřitelným způsobem zlepšil český jezdec Cardion AB Motoracing Karel Abraham, když časem na kolo 1´44,291 umazal víc jak dvě sekundy a bez problému si prorazil cestu mezi nejlepší trojici testu na jihu Španělska.

Čtvrtý čas zajel Scott Redding z belgického Marc VDS Racing a první pětici nejlepších jezdců třídy Moto2 uzavřel Američan Kenny Noyes z Banderasova týmu Jack&Jones. Lukáš Pešek obsadil třicáté místo, když si pro nejlepší čas dojel v sobotu a dále se už v sedle Moriwaki týmu Matteoni CP Racing nezlepšil.

V nejnižší kubatuře je dvojice favorizovaných Španělů v podobě Marca Márqueze a Pola Espargara. Márquez v pondělí zajel na Derbi kolo za 1´46,500 sekundy, ale traťový rekord překonal sobotním výkonem 1´46,492 sekundy, což mu stačilo, aby z jihu Španělska odjel v pozici nejrychlejšího muže třídy 125ccm.

Espargaró byl posledním jezdcem s časem pod hranicí jedné minuty a sedmačtyřiceti sekund. Na Márqueze ztratil 0,275 sekundy a spolu s třetím Nicolasem Terolem je tato první trojice z testu v Andalusii silnou údernou skupinou Španělů směřujících k prvnímu závodu v Kataru.

Český závodník Jakub Kornfeil zajel svůj nejlepší čas 1´50,106 sekundy v sobotu a s Jerezem se rozloučil jako devatenáctý jezdec v pořadí výsledkové listiny třídenního testu nejnižší kubatury mistrovství světa silničních motocyklů třídy do 125ccm.