Nejrychlejší kolo a maximální rychlost americké Grand Prix

Nejlepší čas na kolo zajel v nedělní U.S. Grand Prix Casey Stoner z tovární stáje Ducati a byl to opět Australan, kterému také naměřili nejvyšší maximální rychlost.

Devátý podnik sezony 2010 byl mnohem rychlejší než ten, který jezdci na západním pobřeží Spojených státu zajeli loni. Celkový čas závodu z roku 2009 byl 44´01,580 sekundy s maximální rychlostí 265 kilometrů za hodinu. V letošním roce do Laguny Seca Bridgestone přivezl asymetrickou zadní pneumatiku a celkový čas se zkrátil na 43´54,873 sekundy, ale bez vlivu na maximální rychlost, která teď byla dokonce o něco nižší 264,6 kilometrů za hodinu.

Vítěz závodu v Laguně Jorge Lorenzo zajel druhý nejrychlejší čas v devátém kole závodu, ale takový Mika Kallio svoje maximum odvedl v posledním dvaatřicátém kole, když bojoval a úspěšně o deváté místo s Capirossim, jehož maximum padlo rovněž až v závěru. Podobně je na tom také Ben Spies, který páté nejrychlejší kolo zajel až tři kola před cílem.

Sedmý v tabulce časů na kolo závodu americké Grand Prix je Valentino Rossi, jenž zároveň uzavírá skupinku jezdců, kteří jsou v jedné sekundě od nejrychlejšího Stonera z Ducati.