Nejrychlejší kolo a maximální rychlost Velké ceny USA

Nejlepší čas na kolo závodu v Laguně Seca zajel jeho vítěz Casey Stoner, který zároveň dosáhl nejvyšší maximální rychlosti víkendu. Jezdcem s nejvyšším top speedem závodu, byl ale Valentino Rossi.

Pro své maxima v časech na kolo si jezdci královské kubatury zajeli hodně brzo. Prvních sedm nastavilo nejlepší čas do čtvrtého kola závodu a ten se jel na dlouhých dvaatřicet kol. S časem 1´21,673 sekundy byl nejrychlejší jezdec tovární Repsol Hondy Casey Stoner. Vůbec všechny Hondy jely velmi rychle, ale opět to byl Jorge Lorenzo, který jejich čtyřčlennou sestavu dokázal rozdělit.

Nejlepším jezdcem Ducati je sedmý Valentino Rossi s časem 1´22,520 sekundy, který zajel ve čtvrtém kole závodu a na svého rivala Stonera ztratil něco přes osm desetin sekundy. Stejná pozice také Italovi patřila v tabulce časů loni, ale to tehdy zajel kolo za 1'22,116 sekundy. Do jedné sekundy ztráty se dostal ještě osmý Álvaro Bautista s tovární Suzuki GSV-R, který na Itala Rossiho ztratil jen sedm setin.

Čech Karel Abraham jako jediný ze všech zajel svůj nejlepší čas 1´23,131 sekundy až v šestnáctém kole závodu. Takže v polovině klání MotoGP dokázal jezdec Cardion AB Motoracing zrychlit a zamířit za devátým Barberou, kterého měl v plánu předjet. Bohužel technika neměla svůj den a Abraham projel cílem nakonec jedenáctý.

17 Toni ELIAS SPA LCR Honda MotoGP HONDA 1'24.200 5 31 2.527

Letošní celkový čas závodu v Laguně Seca byl rychlejší než v roce 2010. Minulou neděli zastavil Casey Stoner časomíru na hodnotě 43´52,145 sekundy. Loni vyhrál Jorge Lorenzo a tehdy závod trval přesně 43´54,873 sekundy. Letošní celkový čas závodu je vůbec nejrychlejším v historii závodění osmistovek v Laguně Seca.

V maximální rychlosti závodu dominuje poprvé v letošním roce Valentino Rossi. Italovi naměřili rychlost 264,8 kilometrů za hodinu a další dva, kteří překročili hranici dvou set šedesáti čtyř kilometrů byl druhý Casey Stoner a třetí v pořadí Nicky Hayden. Rossi byl tentokrát dokonce rychlejší než loni Australan Stoner na Ducati GP10 (264,6 Km/h). Nejrychlejší Yamaha byla Američana Bena Spiese, jenž si v Laguně nastavil osobní maximum na 262 kilometrů za hodinu.