Nejrychlejší opět Hondy Stonera a Pedrosy, Dovizioso šestý

Páteční tréninky v Jerezu ovládli jezdci na motocyklech Honda a to dvojice továrního týmu Casey Stoner a Dani Pedrosa. Dopoledne byl nejrychlejší Australan, odpoledne Španěl, ale celkově patří prvenství Stonerovi.
Nejrychlejší opět Hondy Stonera a Pedrosy, Dovizioso šestý

Casey Stoner opět pokračuje ve velmi dobrých výkonech a jediný, kdo mu v této chvíli dokáže konkurovat je jeho týmový kolega. Nicméně po dvou trénincích je nejrychlejším právě on. Dopoledne zajel sedmnáct kol a čas 1´39,551 sekundy. Odpoledne už se pod minutu a čtyřicet sekund, stejně jako jeho kolega nedostal.

„V prvním tréninku se dařilo a já měl velmi dobrý kontakt s motocyklem,“ komentoval první den v Jerezu Casey Stoner. „To samé jsme se snažili zopakovat odpoledne, ale podmínky už nebyly nejlepší a začalo docela dost foukat. Vypadá to, že se mi tu jezdí o něco lépe než v posledních letech, ale je škoda, že nebylo lepší počasí, abychom strávili víc času prací na nastavení.“

„Oba motocykly, které jsme dnes zkoušeli, zdá se fungují dobře a na to zítra navážeme a soustředíme se na nastavení,“ pokračoval Australan. „Úroveň přilnavosti tu není zrovna ideální a je vidět, že s tím zápolí také ostatní, takže to je další bod, na kterém ještě potřebujeme do kvalifikace zapracovat.“

Dani Pedrosa, jak slíbil, tak udělal a dnes na něm absolutně nebylo poznat, že už v pondělí musí absolvovat operaci ramene. Dopoledne byl druhý nejrychlejší, ale v náročných podmínkách druhého tréninku, dokázal svého týmového kolegu porazit. Španěl byl také druhým a zároveň posledním jezdcem, který zvládl kolo pod hranici minuty a čtyřiceti sekund.

Klepněte pro větší obrázek

„Myslím, že jsme odvedli dobrou práci,“ řekl domácí borec Dani Pedrosa. „Motorka fungovala dobře, trošku ujížděla, ale to bylo možná tím, že dnes nebyla vůbec dobrá přilnavost. Ostatní s tím rovněž zápasili a ve všech kubaturách jsme dnes viděli nějaké ty nehody. Stejně tak dnes sehrál důležitou roli silný vítr. Bylo dost náročné zvládat motocykl zejména v rychlých zatáčkách a kvůli tomu si už nešlo zlepšit časy.“

„Co se týče mého zdravotního stavu, mám stejné problémy jako v Kataru, protože situace se od té doby nezměnila a já nedokážu nic udělat, abych se cítil lépe, takže se maximálně koncentruji na jízdu. Dělám jen kratší výjezdy, protože to mi víc vyhovuje a pracujeme na motocyklu, abychom se připravili na závod. Věříme v další zlepšení a úspěšnou kvalifikaci,“ řekl závěrem Dani Pedrosa.

Andrea Dovizioso, jakožto třetí zástupce tovární Hondy, dnes neměl velké štěstí. V závěru prvního  tréninku havaroval a odpoledne si už nepolepšil, ale naopak skončil až dvanáctý. Nicméně s časem pátečního úvodního tréninku 1´40,429 sekundy, mu v kombinací časů patří šestá příčka.

„Byl to těžký den,“ řek na úvod Ital Andrea Dovizioso. „Dopoledne jsem havaroval v úplně posledním kole, protože jsem v jedenácté zatáčce přišel o předek, bez jakéhokoliv předchozího varování. Nehoda nebyla nejhorší, ale vítr, který začal odpoledne foukat situaci jen zkomplikoval.“

„Myslím, že druhý trénink byl ovlivněn právě díky kombinaci, těchto věcí a následkem ztráty kontaktu s předkem motocyklu. Nedokázal jsem pak jezdit, jako normálně a to není hezký pocit, ale teď je zbytečné naříkat, musíme dál pokračovat v práci. Doufám, že zítra už nebude takový vichr, abychom se mohli zaměřit na nastavené mé RC212V,“ uvedl Ital závěrem.

12:30 | Jorge Martin si při nehodě poranil ruku, kotník a hlavu. Musí do nemocnice na další vyšetření. odkaz
12:07 | Alex Márquez spadl v závěru třetího tréninku - upadl těsně před svým bratrem. odkaz
11:49 | Jorge Martin je dle posledních zpráv při vědomí a byl převezen do zdravotního střediska. odkaz
11:40 | Trénink MotoGP byl přerušen po nehodě Jorge Martina. odkaz
19:09 | Ode dneška je možné žádat o vrácení peněz za nákup vstupenek na brněnskou Grand Prix. Více informací zde: odkaz