Nejrychlejší Stoner nechce svůj výsledek přeceňovat

Australan Casey Stoner měl dnes půlvteřinový náskok před svými nejbližšími soupeři. Úspěch továrního týmu Ducati Marlboro podtrhl pátým místem Nicky Hayden.

Tovární tým Ducati Marlboro může být po prvním volném tréninku letošní sezony spokojen. Casey Stoner byl na okruhu Losail v Kataru nejrychlejší, Nicky Hayden skončil pátý.

Stoner sice musel na chvíli opustit svůj hlavní motocykl, na kterém došlo k poškození hadičky, ale i na náhradním stroji si dokázal uchovat stejné tempo. "Dnes to vypadalo velmi dobře, drželi jsme stejný rytmus jako při testech a nemyslím, že bych příliš tlačil. Po změně nastavení jsem byl rychlejší, ale necítil jsem se lépe," prozradil Australan, jehož cílem pro tento víkend je získat solidní bodový příděl. "Je příliš brzy a nesmíme nic přeceňovat. Zajížděli jsme dobré časy, ale všichni se budou zlepšovat, takže musíme také tvrdě pracovat, abychom si svou pozici udrželi až do nedělní noci."

Hayden se v prvních dvaceti minutách na měkčích pneumatikách teprve hledal, po přezutí už se pohyboval výsledkovou listinou směrem nahoru. "Když jsme přešli na tvrdší směs, najednou jsem se dokázal zlepšovat. Je potěšující, že jsem byl pravidelně stejně rychlý jako v testech," pochvaloval si Američan. "Je to dobrý začátek šampionátu, ale pořád je tu prostor pro zlepšení."

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz