Nejrychlejší Stoner preferuje sucho, ale je připraven na vše, Dovizioso pátý

Casey Stoner si připsal další letošní pole position. Během víkendu se mu dařilo na suchu i na mokru, takže je před závodem optimistický. Andrea Dovizioso by ještě rád ukrojil pár desetin.
Nejrychlejší Stoner preferuje sucho, ale je připraven na vše, Dovizioso pátý

Casey Stoner nakonec v Silverstone zajel pro tým Repsol Honda čtvrté pole position v šesti závodech. Andrea Dovizioso se do Velké ceny Velké Británie kvalifikoval jako pátý. Dani Pedrosa se kvůli zlomené klíční kosti závodu neúčastní.

Stoner dominoval volným tréninkům, ale při kvalifikaci musel o první místo bojovat s Markem Simoncellim a Jorgem Lorenzem. Australanovi totiž nefungovalo správně nové nastavení přední části jeho hondy. "Dnes jsme měli štěstí. Zkusili jsme několik věcí, abychom zvýšili postranní přilnavost. Se závodním tempem jsem spokojen. Myslím, že na tvrdé pneumatice jsme ujeli víc, než je závodní vzdálenost," pochvaloval si mistr světa z roku 2007."

Při kvalifikaci měl Stoner právě s přední částí problémy. "Dvakrát nebo třikrát mi to uklouzlo. Nebyl jsem spokojen s vyvážením, ale jsem šťastný, že jsme dokázali udržet pole position. Dobrý start bude důležitý, abychom se udrželi vepředu a rychle zahřáli pneumatiky," připomněl.

Stoner se cítí dobře pro závod bez ohledu na počasí. Kvalifikace byla suchá, ale v závodě bude možná pršet. "V pátek se nám na mokru dařilo, přestože mokré podmínky jsou pro mě (na hondě) pořád nové. Máme pár drobných problémů, ale jsme na tom tak, že není důležité, jaké podmínky budou zítra panovat," věří. "Určitě bych byl pro sucho, stejně jako asi každý. Není pěkné závodit s těmito motorkami na mokru, ale jsme připraveni na vše."

Dovizioso oproti rannímu tréninku vylepšil nastavení a z motorky má dobrý pocit. "Chtěli jsme, aby byl stroj lépe ovladatelný na hrbolech i na rozdílných površích tratě. Po deseti kolech jsme zajeli na tvrdých gumách 2:03,8. To není špatné," liboval si Ital. Odpoledne se ale zlepšili i ostatní. "Musíme analyzovat data a zjistit, kde ještě můžeme získat nějaké desetiny. Zítra začneme z druhé řady. Bude důležité mít dobrý start a vyvarovat se kontaktům s jezdci vepředu."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


25. října | Závod MotoGP už je sice za námi, ale ještě nás čeká závod třídy Moto2, který se netradičně jede až jako poslední. odkaz
25. října | Devátého vítěze jsme se dnes nedočkali. Morbidelli si připsal své druhé vítězství této sezóny. odkaz
25. října | Navzdory nepříznivému vývoji pandemie koronaviru v mnoha evropských zemích by se poslední tři závody letošního roku měly odjet podle plánu. odkaz
24. října | Danilo Petrucci dnes slaví 30 let. odkaz
23. října | I tentokrát proběhlo čištění rychle, takže už se zase jezdí.