Nejrychlejším jezdcem pondělního testu byl Dani Pedrosa

V pondělí testovali na dráze jihošpanělského Jerezu jezdci královské kubatury MotoGP, kteří po včerejším závodu Velké ceny měli první příležitost vyzkoušet nová zlepšení v celodenním oficiálním testu.

Potom, co v nedělní Velké ceně Španělska Dani Pedrosa ve finále závodu prohrál souboj s Lorenzem, byl v pondělním testu znovu suverénně nejrychlejším jezdcem prvního z dvojice testů, které mají jezdci v průběhu sezony k dispozici.

Nové předpisy, které od letošního ročníku v MotoGP platí, omezily možnost testování v průběhu sezony pro pravidelné jezdce jednotlivých týmů. První test absolvovali nyní v Jerezu, ten další bude až v srpnu po skončení Velké ceny České republiky v Brně.

Pedrosa spolu s týmem testoval nový materiál jejich motocyklů Honda RC212V a na své domácí dráze byl lepší o 0,055 sekundy před Valentinem Rossim z Fiat Yamahy, který dnes zajel druhý čas na kolo. Ital spolu s kolegou a vítězem závodu v Jerezu Lorenzem testoval novinky u motoru YZR-M1, který by mu měly umožnit lepší výkon na rovinkách.

Velmi dobře se v pondělí prezentoval čtvrtý Randy De Puniet, který se umístil před druhým jezdcem tovární Hondy Andrea Doviziosem. Dvojice tovární Ducati Casey Stoner a Nicky Hayden pak obsadili pátou a šestou příčku v pořadí.

Dani Pedrosa, Valentino Rossi a Álvaro Bautista se během testování nevyhnuli pádům. Pedrosa spadl v závěru testu, Rossi zase na jeho začátku, ale pro všechny tři to nakonec dopadlo dobře a z nepříjemných situací vyvázli bez následků.