Nejrychlejším mužem ranního warm-upu byl Claudio Corti

Jezdec týmu Forward Racing si v sobotu zajel pro pole position a v dnešním zahřívacím tréninku byl znovu nejrychlejší. Vypadá to, že mu jeho motocykl Suter velmi dobře připravili a šance na vítězství tu je a velká.

Silverstone, Velká Británie

- teplota: 15°C
- teplota povrchu: 15°C
- vlhkost: 33%

Z českých závodníků zajel Lukáš Pešek z Matteoni CP Racing třicátý a Karel Abraham z Cardion AB Motoracing osmatřicátý čas na kolo. Start závodu Moto2 je patnáct minut po dvanácté hodině a dnes zahájí britskou Grand Prix.

V zahřívacím tréninku došlo na studeném povrchu k několika nehodám. Vladimir Leonov spadl v první zatáčce, Axel Pons v zatáčce číslo osm a Alex Debon havaroval ve dvanácté zatáčce. Rovněž bylo potvrzeno, že po páteční nehodě nenastoupí do dnešního závodu Alex De Angelis, rozhodně největší smolař Moto2.

GP Velké Británie - Moto2, Warm-Up:

P. Jezdec Země Tým Motocykl Čas Ztráta
1 Claudio CORTI ITA Forward Racing Suter 2'10.636
2 Scott REDDING GBR Marc VDS Racing Team Suter 2'10.789 0.153
3 Thomas LUTHI SWI Interwetten Moriwaki Moto2 Moriwaki 2'10.944 0.308
4 Julian SIMON SPA Mapfre Aspar Team Suter 2'11.051 0.415
5 Simone CORSI ITA JIR Moto2 Motobi 2'11.177 0.541
6 Alex DEBON SPA Aeroport de Castello - Ajo FTR 2'11.226 0.590
7 Xavier SIMEON BEL Holiday Gym G22 Moriwaki 2'11.274 0.638
8 Yonny HERNANDEZ COL Blusens-STX BQR 2'11.275 0.639
9 Niccolo CANEPA ITA RSM Team Scot GP210 2'11.279 0.643
10 Shoya TOMIZAWA JPN Technomag-CIP Suter 2'11.335 0.699
11 Arne TODE GER Racing Team Germany Suter 2'11.396 0.760
12 Mike DI MEGLIO FRA Mapfre Aspar Team Suter 2'11.453 0.817
13 Dominique AEGERTER SWI Technomag-CIP Suter 2'11.454 0.818
14 Kev COGHLAN GBR Monlau Joey Darcey FTR 2'11.488 0.852
15 Toni ELIAS SPA Gresini Racing Moto2 Moriwaki 2'11.500 0.864
16 Stefan BRADL GER Viessmann Kiefer Racing Suter 2'11.517 0.881
17 Fonsi NIETO SPA Holiday Gym G22 Moriwaki 2'11.636 1.000
18 Mattia PASINI ITA JIR Moto2 Motobi 2'11.670 1.034
19 Yuki TAKAHASHI JPN Tech 3 Racing Tech 3 2'11.715 1.079
20 Gabor TALMACSI HUN Fimmco Speed Up Speed Up 2'11.839 1.203
21 Jules CLUZEL FRA Forward Racing Suter 2'11.861 1.225
22 Vladimir IVANOV UKR Gresini Racing Moto2 Moriwaki 2'11.874 1.238
23 Alex BALDOLINI ITA Caretta Technology Race Dept I.C.P. 2'11.978 1.342
24 Andrea IANNONE ITA Fimmco Speed Up Speed Up 2'12.022 1.386
25 Ratthapark WILAIROT THA Thai Honda PTT Singha SAG Bimota 2'12.027 1.391
26 Hector FAUBEL SPA Marc VDS Racing Team Suter 2'12.124 1.488
27 Valentin DEBISE FRA WTR San Marino Team ADV 2'12.227 1.591
28 Anthony DELHALLE FRA Blusens-STX BQR 2'12.256 1.620
29 Sergio GADEA SPA Tenerife 40 Pons Pons Kalex 2'12.429 1.793
30 Lukáš PEŠEK CZE Matteoni CP Racing Moriwaki 2'12.494 1.858
31 Axel PONS SPA Tenerife 40 Pons Pons Kalex 2'12.495 1.859
32 Roberto ROLFO ITA Italtrans S.T.R. Suter 2'12.639 2.003
33 Joan OLIVE SPA Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 2'12.807 2.171
34 Bernat MARTINEZ SPA Maquinza-SAG Team Bimota 2'12.905 2.269
35 Raffaele DE ROSA ITA Tech 3 Racing Tech 3 2'13.337 2.701
36 Kenny NOYES USA Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 2'13.671 3.035
37 Robertino PIETRI VEN Italtrans S.T.R. Suter 2'13.870 3.234
38 Karel ABRAHAM CZE Cardion AB Motoracing FTR 2'14.019 3.383
39 Anthony WEST AUS MZ Racing Team MZ-RE 2'14.229 3.593
40 Vladimir LEONOV RUS Vector Kiefer Racing Suter 2'14.702 4.066

Alex DE ANGELIS RSM RSM Team Scot Force GP210

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

16:20 | Nemocného Folgera v Malajsii nahradí Michael van der Mark.
15:42 | Dnes je to 6 let, co zahynul Marco Simoncelli.
22. října | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
22. října | Mir slaví: odkaz
22. října | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00