Největší radost udělá Pedrosovi to, když v Doningtonu vyhraje

Dovizioso chce prorazit sérii tří nepovedených závodů.
Klepněte pro větší obrázekDani Pedrosa má velký hlad po vítězství a protože to v Německu nezískal je na řadě Britský Donington Park, který má rád a nic víc než vítězství by mu tam větší radost neudělalo.

Potom, co ve Spojených státech vyhrál závod v Laguně Seca a naposledy dojel třetí na okruhu v Sachcenringu je vidět, že jeho ambice nejsou v žádném případě přehnané.

Dani Pedrosa vyhrál závod v Doningtnu v třídě do 250ccm v roce 2004 a ve svém premiérovém roce 2006, když závodil v MotoGP poprvé za Repsol Hondu.

„Je to okruh, který mám rád a získal jsem tam některé dobré výsledky, takže věřím, že můžeme mít výrazný víkend,“ uvedl Dani Pedrosa. „Popravdě, ačkoliv pódiové umístění v Německu nebylo špatným výsledkem a nebyli jsme ani daleko od vítěze, mysleli jsme, že další vítězství bylo minulý víkend možné.“

„Takže naše motivace je velmi vysoká, abychom právě za to v Británii tvrdě bojovali ještě před letní přestávkou. Samozřejmě je tam počasí pokaždé nevyzpytatelné, takže potřebujeme být připraveni na cokoliv.“

„V Německu jsme získali některé cenné informace ohledně pneumatik Bridgestone na mokru, takže budeme pracovat tak, abychom maximálně využili tréninků za jakýchkoliv podmínek,“ řekl závěrem Pedrosa.

Andrea Doviziosovi se v Donington Parku v minulosti dařilo. V třídě do 125ccm tam v roce 2004 zvítězil a další vítězství pro Hondu, ale tentokrát už čtvrtlitrovou získal v roce 2007.

Italský jezdec v posledních třech závodech neviděl šachovnicovou vlajku a tak je jeho odhodlání zajet dobrý výsledek na dráze, kde se mu v minulosti dařilo, velmi vysoká. Dovizioso má proto, aby uspěl všechny možné předpoklady, má talent, tovární motocykl, vylepšený podvozek a novou specifikaci motoru.

„Bohužel to v tomto roce bude naposledy, kdy závodíme v Donington Parku a to je škoda, protože tento okruh je fascinující,“ řekl Andrea Dovizioso. „Líbí se mi zvlášť jeho první část, která je velmi rychlá a Klepněte pro větší obrázeksamozřejmě je to Craner Curves, která vede z kopce dolů a vezme vám dech pokaždé ji tam projedete.“

„V minulém roce se mi v Doningtnu dařilo a tuto dráhu jsem měl vždycky rád. Přijíždíme po dvou obtížných závodech, kde jsem dokázal jet tak rychle, abych bojoval s nejlepšími, ale z určitých důvodů jsme výsledky nezískali.“

„Takže do Británie jedu rozhodnutý získat dobrý výsledek z poslední návštěvy Doningtonu a předvést náš skutečný potenciál,“ řekl závěrem Andrea Dovizioso.
11:35 | Niccolo Antonelli dnes slaví 22 let.
21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz