Několik jezdců MS silničních motocyklů vystoupilo v Superprestigio 2015

Včera večer se v Barceloně konal plochodrážní závod Superprestigio 2015. Nastoupilo do něj i několik závodníků z kategorií Moto3, Moto2 a MotoGP.

Včera v Barceloně uspořádali již třetí ročník soutěže Superprestigio Dirt Track. V Palau Sant Jordi se opět sešli závodníci různých odvětví motocyklového sportu, aby si společně zazávodili na oválu.

Několik závodníků ze světového šampionátu silničních motocyklů nastoupilo v kategorii Superprestigio. Byli to Marc Márquez, Alex Márquez, Alex Rins, Mattia Pasini, Toni Elías, Julián Simón, Ricky Cardus, Xavi Vierge, Maria Herrera, Marcel Schrötter, Mika Kallio, Lorenzo Baldassarri, Xavier Simeon a Joan Mir. Tyto jezdce v kategorii Superprestigio doplnili i závodníci superbiků a endurance.

Nejlepší jezdci ploché dráhy – jako například Jared Mees a Brad Baker – byli zapsáni do kategorie Open.

Zimní závod – Superprestigio

V kategorii Open postoupilo osm nejlepších do finále, které se skládalo ze čtyř částí. První část vyhrál Alex Márquez, v druhé se radoval jeho starší bratr Marc Márquez, třetí ovládl Xavi Vierge a čtvrté části opět dominoval Marc Márquez. Do tzv. superfinále nakonec postoupil z prvního místa Marc Márquez. Dále postoupili i Alex Rins, Dani Ribalta a Xavi Vierge. Alex Márquez se navzdory vítězství v první části do superfinále neprobojoval, protože ve dvou ze tří dalších částí upadl a nezajel dobrý výsledek.

Ze třídy Open se do superfinále dostali Brad Baker, Jared Mees, Masatoshi Ohmori a Fredrik Lindgren.

Vítěz kategorie Superprestigio – Marc Márquez – bojoval v superfinále o vítězství s plochodrážním závodníkem Bakerem. Souboj probíhal až do posledního okamžiku. Těsně zvítězil Brad Baker. Marc Márquez dojel druhý a třetím nejrychlejším byl Jared Mees.