Některé týmy Moto2 a Moto3 absolvují tento týden soukromý test v Jerezu

Několik týmů slabších tříd má tento týden (od pondělí do úterý) na programu soukromý test v Jerezu.

Už během minulého týdne některé týmy tříd Moto2 a Moto3 absolvovaly soukromý test ve Valencii. Zmíněného testu se zúčastnili například i čeští jezdci Jakub Kornfeil a Filip Salač. Časy na kolo ovšem nebyly zveřejněny.

Tento týden (v pondělí a úterý vždy mezi 10:00 až 18:00) se některé z týmů slabších kubatur pro změnu vydaly do Jerezu. Z kategorie Moto3 jsou na stránkách motogp.com uvedeny, že se účastní následující čtyři týmy: Kommerling Gresini Moto3 (Riccardo Rossi a Gabriel Rodrigo), Estrella Galicia 0,0(Alonso Lopez a Sergio Garcia), CIP-Green Power (Tom Booth-Amos) a Sky Racing Team VR46 (Celestino Vietti Ramus a Dennis Foggia).

Moto2: Test v Jerezu uzavřel nejlepším časem Odendaal

Moto2: Test v Jerezu uzavřel nejlepším časem Odendaal

Z prostřední kubatury v Jerezu testuje celkem čtrnáct jezdců z osmi týmů. Mezi nimi jsou například Alex Márquez a Xavi Vierge z týmu Marc VDS nebo také Nicolo Bulega a Luca Marini z týmu Sky Racing VR46. K vidění bude kromě jiných také Thomas Lüthi, který se do prostřední třídy vrací po roce v královské kubatuře.

První letošní oficiální test slabších tříd se koná ve dnech 20. až 22. února v Jerezu. Z oficiálního testu již budou zveřejněny časy na kolo od všech jezdců a bude možné si udělat představu, jak jsou na tom jednotlivé týmy a jezdci.

Zdroj: motogp.com, foto: Marc VDS