Někteří jezdci možná porušili pravidla testování

Komisaři FIM budou v Jerezu vyslýchat některé jezdce kvůli podezření z porušení pravidel testování.

Komisaři FIM byli upozorněni na možné porušení pravidel týkajících se testování. Konkrétně se jedná o článek číslo 1.15.1c, který souvisí s tím, jaké typy motocyklů mohou nyní jezdci k testování použít.

Na základě rozhodnutí Komise Grand Prix ze dne 27. května 2020 totiž mají jezdci tříd Moto2 a Moto3 až do odvolání omezení soukromých testů. Totéž platí i pro jezdce MotoGP s výjimkou konstruktérů, kteří využívají tzv. úlev. Omezení testů jsou přesně stanovena v článku 1.15.1, kde jsou přesně uvedeny podrobnosti o tom, jaké typy motocyklů mohou jezdci při tréninku použít.

Jezdci, u nichž existuje podezření, že mohli porušit pravidla, budou vyslechnuti v druhé polovině července během závodního víkendu v Jerezu. Do té doby nebude FIM tuto záležitost blíže komentovat.

Oficiálně ani nebyla zveřejněna jména jezdců, kterých se to týká. Dle mnohých serverů by jedním z nich mohl být Fabio Quartararo, který v červnu testoval na okruhu Paul Ricard ve Francii.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz