Někteří jezdci možná porušili pravidla testování

Komisaři FIM budou v Jerezu vyslýchat některé jezdce kvůli podezření z porušení pravidel testování.

Komisaři FIM byli upozorněni na možné porušení pravidel týkajících se testování. Konkrétně se jedná o článek číslo 1.15.1c, který souvisí s tím, jaké typy motocyklů mohou nyní jezdci k testování použít.

Na základě rozhodnutí Komise Grand Prix ze dne 27. května 2020 totiž mají jezdci tříd Moto2 a Moto3 až do odvolání omezení soukromých testů. Totéž platí i pro jezdce MotoGP s výjimkou konstruktérů, kteří využívají tzv. úlev. Omezení testů jsou přesně stanovena v článku 1.15.1, kde jsou přesně uvedeny podrobnosti o tom, jaké typy motocyklů mohou jezdci při tréninku použít.

Jezdci, u nichž existuje podezření, že mohli porušit pravidla, budou vyslechnuti v druhé polovině července během závodního víkendu v Jerezu. Do té doby nebude FIM tuto záležitost blíže komentovat.

Oficiálně ani nebyla zveřejněna jména jezdců, kterých se to týká. Dle mnohých serverů by jedním z nich mohl být Fabio Quartararo, který v červnu testoval na okruhu Paul Ricard ve Francii.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.