Někteří jezdci možná porušili pravidla testování

Komisaři FIM budou v Jerezu vyslýchat některé jezdce kvůli podezření z porušení pravidel testování.

Komisaři FIM byli upozorněni na možné porušení pravidel týkajících se testování. Konkrétně se jedná o článek číslo 1.15.1c, který souvisí s tím, jaké typy motocyklů mohou nyní jezdci k testování použít.

Na základě rozhodnutí Komise Grand Prix ze dne 27. května 2020 totiž mají jezdci tříd Moto2 a Moto3 až do odvolání omezení soukromých testů. Totéž platí i pro jezdce MotoGP s výjimkou konstruktérů, kteří využívají tzv. úlev. Omezení testů jsou přesně stanovena v článku 1.15.1, kde jsou přesně uvedeny podrobnosti o tom, jaké typy motocyklů mohou jezdci při tréninku použít.

Jezdci, u nichž existuje podezření, že mohli porušit pravidla, budou vyslechnuti v druhé polovině července během závodního víkendu v Jerezu. Do té doby nebude FIM tuto záležitost blíže komentovat.

Oficiálně ani nebyla zveřejněna jména jezdců, kterých se to týká. Dle mnohých serverů by jedním z nich mohl být Fabio Quartararo, který v červnu testoval na okruhu Paul Ricard ve Francii.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

2. května | Quartararo potvrdil, že měl během závodu problémy s pravou paží. Kvůli tomuto problému už byl před dvěma lety operován. Nyní zvažuje další operaci, ale zatím ještě nepadlo definitivní rozhodnutí.
2. května | Quartararo si po závodě držel sáček s ledem na pravé paži. Problém s paží tedy pravděpodobně byl důvodem jeho poklesu v dnešním závodě.
2. května | Quartararo dnes dlouho vedl, ale nakonec po potížích skončil až třináctý a v pořadí šampionátu klesl na druhé místo. odkaz
2. května | Dnešní podium v Jerezu: odkaz
2. května | Miller slaví vítězství. odkaz