Netradiční víkend Jakuba Kornfeila

Páteční tréninkové jízdy musel Jakub Kornfeil oželet, protože si plnil svoje školní povinnosti. Na celkový výsledek to nemělo vliv a Jakub si zajel svoje letošní maximum.
Netradiční víkend Jakuba Kornfeila

Volné tréninky musel Kubajz, jak jsme již předeslali po závodě v Texasu, vynechat kvůli státní maturitě. Proto do dění na trati zasáhl až v sobotní volné sekci. Do rozjetého vlaku ale Kornfeil naskočil poměrně s bravurou - skončil na jedenácté pozici.

V samotné kvalifikaci se český reprezentant nejprve potýkal s neklidným motocyklem. Proto musel zajet do své garáže, aby mechanici změnili nastavení. Po vyjetí z boxu se Jakubův pocit na motorce hodně zlepšil a záhy přišla velmi pěkná série rychlých kol. Když hodiny pod krásným ufem na cílové rovince ukazovaly šestnáct minut do konce, Jakub poskočil na devátou pozici s momentálním časem 1´48:542. Na velmi dobré tempo se podařilo navázat také v následujících dvou kolech, když si Kornfeil polepšil na sedmé místo. V dalším okruhu jsme našeho borce dokonce mohli sledovat na páté pozici, svoje maximum totiž stlačil na 1´48:083. Zbývalo osm minut do konce a Jakub Kornfeil opět zamířil ke svým mechanikům. Po vyjetí zpět na trať Kubovi patřila devátá příčka a na vylepšení svého času mu zbývalo zhruba šest minut. V úplně posledním měřeném kole kvalifikační sekce si pilot týmu Redox RW Racing GP polepšil ve druhém a čtvrtém úseku a byl z toho výsledný čas 1´48:009, který tak potvrdil Kornfeilovu devátou pozici pro start do zítřejšího závodu.  

 Klepněte pro větší obrázek

Jakub Kornfeil: „Jsem totálně nevyspaný a před kvaldou jsem málem usnul v kamionu na gauči. Přispěl tomu prášek na alergii, ale hlavně ta cesta. Do postele jsem včera ulehal až kolem čtvrté hodiny ranní, takže jsem naspal něco málo přes tři hodiny. Ráno to bylo ještě dobré, ale postupem času se únava projevovala. Na okruh jsme přijeli kolem osmé. S Hansem jsem probral plán, podle kterého se dnes mělo jet, a který se nám také daří plnit. Když jsme vyjeli do pro mě prvního tréninku, cítil jsem se na motorce výborně. Chytl jsem se v rychlé skupince a hned se mi povedlo zajet čas 49.0. Nakonec jsme ale měli ty hrozné problémy se skákajícím předkem. Během kvalifikace jsme při první zastávce v boxech přitvrdili předek i zadek a hned to bylo mnohem lepší. Ve druhém zajetí jsme to ještě trošku přitvrdili. Mechanici navíc ještě vyztužili rám takovou přepážkou, čímž se snad definitivně podařilo tento problém odstranit. Nyní mám z jízdy velkou radost. Zítra budu stát tedy ve třetí řadě. Chtělo by to tak dobrý úvod závodu jako v Texasu. Starty jsem si zkoušel a všechno by mělo být v pořádku. Děkuji mechanikům za trpělivost a bezchybnou práci. Teďka si půjdu nejspíš lehnout a nabrat síly.“

V dnešním závodě si dnesk Jakub zopakoval svoje nejlepší umístění a dojel na pěkném pátém místě.

Ve třetím závodě Mistrovství světa silničních motocyklů si Čech Jakub Kornfeil vybojoval skvělý výsledek. Závod dokončil na páté pozici a vyrovnal tak své nejlepší umístění v dosavadní kariéře.

Po startu se závodník stáje Redox RW Racing GP usadil na deváté pozici. Během prvního kola se ale před našeho borce dostal Efren Vazquez. Po několika kolech se zde vytvořila čtyřčlenná skupina, ve které bojovali Efren Vazquez, náš Jakub Kornfeil, Miguel Oliveira a Zulfahmi Khairuddin. Jezdci v této skupince však začali spolupracovat a postupně se dotáhli na kvarteto jedoucí před nimi. Zde se o páté místo prali Jack Miller, Brad Binder, Niklas Ajo a Niccoló Antonelli. Vznikla tedy skupinka osmi jezdců. Po pádu Alexe Rinse z vedoucí skupiny tahle osmička bojovala už o čtvrté místo

Klepněte pro větší obrázek

Velký souboj probíhal mezi Jackem Millerem a Miguelem Oliverou, kteří se ale po kolizi odporoučeli k zemi. Necelé kolo po této události je následoval také Ital Antonelli. Mezitím ze skupiny ujel Brad Binder. V tu chvíli byl Jakub na páté pozici a třísekundový náskok Bindera desetinku po desetince stahoval. Sedm kol před koncem ale závod už podruhé letos přerušil červený prapor. Francouz Alan Techer totiž po svém těžkém pádu zůstal ležet v jedné ze zatáček. Tentokráte však byly dvě třetiny závodu splněny a k restartování už nedošlo. Kornfeil byl tedy klasifikován na pěkném pátém místě a do hodnocení šampionátu si připsal velmi cenných jedenáct bodů. V průběžném hodnocení mu pak patří deváté místo.

Jakub Kornfeil: „Start jsem neměl špatný. Snažil jsem se to nepohnojit jako například v Kataru, kde jsem byl sedmý a pak jsem se hodně propadl. Naštěstí se to tentokrát nestalo. Hned v úvodu se zajížděla strašně rychlá kola. Zajel jsem si čas 47.7, což je neuvěřitelný mazec. Chtěl jsem následovat Niklase Aja. Bohužel se zezadu přiřítil Vazquez a dostal se přede mě. Utvořila se tam ta čtyřčlenná skupina. Na rozdíl od jezdců ve skupině před námi jsme se snažili spolupracovat, abychom se na ně dotáhli. To se nám po několika kolech také povedlo. Zhruba v osmém, devátém kole začaly strašně rychle odcházet gumy. To byla ta pasáž závodu, kdy upadli postupně Rins a z naší skupiny taky Oliveira, Miller (ten za to moc nemohl, já vím J) a Antonelli. Řekl jsem si, že pojedu hlavou. Po chvíli jsem se dostal na nějaké tempo, kdy jsem se cítil pohodlně. Dokonce jsem stahoval Bindera. Nebylo to o moc, ale vzhledem k počtu kol to vypadalo, že by to snad mohlo vyjít. Pak ale upadl Alan Techer. Zatím o něm nemám žádné zprávy. Jen doufám, že to nebude nic vážného. Už podruhé v sezoně to bylo takhle zastaveno. Nedá se ale nic dělat. I tohle k závodům patří. Motorka fungovala výborně. Sice to klouzalo, ale to klouzalo všem. V týmu panuje obrovská spokojenost a všichni si teď ze mě střílí, že bych si měl i příště před závodním víkendem napsat nějakou další písemku. Samozřejmě všem v týmu děkuju za výbornou práci a už se moc těším do Le Mans.“

Klepněte pro větší obrázek

17:15 | Khairul Idham Pawi dnes slaví 19 let.
14:23 | Valentino Rossi zkusí jet už v Aragonii.
11:45 | Rossi nakonec v Misanu testoval v pondělí i v úterý. Ve středu podstoupí lékařskou prohlídku a rozhodne se o jeho účasti v Aragonii.
18. září | Dle italských médií Rossi zítra zkusí testovat v Misanu a pokud bude vše o.k., odcestuje do Aragonie.
16. září | Dnešní pocta zesnulému Nietovi: odkaz

Harmonogram

GP Aragonie, MotorLand Aragon
Pátek 22. září
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:10–15:55
Sobota 23. září
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 24. září    
Moto3 warm up   08:40–09:00
Moto2 warm up   09:10–09:30
MotoGP warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
Moto2 závod   12:20
MotoGP závod   14:00

Nejčtenější články

Byl zveřejněn předběžný kalendář pro rok 2018

Byl zveřejněn předběžný kalendář pro…

Dnes byl zveřejněn předběžný kalendář MotoGP pro rok 2018. Oproti letošnímu roku bude o jeden závod více. Nově se totiž do kalendáře přidalo Thajsko, kde se pojede 7. října 2018. Brněnský závod je naplánován na 5. srpna 2018. Nejistota panuje ohledně toho, na kterém okruhu se příští rok pojede GP Velké Británie. Rozhoduje se mezi okruhem Silverstone a Donington Park.

13.  9.  2017 |
Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již potvrzen

Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již …

Zástupci FIM a Dorny v pondělí 23. ledna 2017 potvrdili konečnou verzi kalendáře MotoGP pro letošní rok. Oproti poslední verzi k žádným změnám termínu nedošlo, pouze závod ve Velké Británii na okruhu Silverstone je již s definitivní platností potvrzen.

24.  1.  2017 |
Pocta zesnulému Nietovi - Madrid

Pocta zesnulému Nietovi - Madrid

V sobotu se mnozí příznivci Angela Nieta sešli v Madridu, aby zde poctili tohoto nedávno zesnulého bývalého jezdce.

16.  9.  2017 |
Rossi má za sebou první test na motocyklu po zranění nohy

Rossi má za sebou první test na moto…

Poslední srpnový den si Rossi zlomil nohu. Včera se poprvé od nehody znovu posadil na motocykl. Testoval na okruhu v Misanu.

včera |
Místo Rossiho pojede v Aragonii van der Mark

Místo Rossiho pojede v Aragonii van …

Valentino Rossi má zlomenou nohu, kvůli čemuž je nucen vynechat i závod v Aragonii. Nahradí jej van der Mark.

11.  9.  2017 |