Neuvěřitelný závod Moto2 vyhrál Takahaši, Abraham skvěle čtvrtý

Sedmý závod sezony byl v podobě jezdců třídy Moto2 hodně napínavý a v jeho závěru oslavil vítězství Juki Takahaši, druhý byl Thomas Lüthi a třetí Julián Simón. Karel Abraham se umístil na skvělém čtvrtém místě.

Závod střední kubatury byl na programu patnáct minut po poledni. Na první místo startovního roštu se postavil Ital Andrea Iannone z Fimmco Speed Up, druhé místo patřilo Juki Takahašimu z Tech 3, třetí startoval Thomas Lüthi z Interwetten Moriwaki Moto2 a čtvrtý byl první zástupce Španělska Toni Elías z Gresiniho týmu Moto2. Karel Abraham startoval dvanáctý, Lukáš Pešek dvacátý čtvrtý.

Úvod závodu Moto2 byl celkem dost drsný, protože v nájezdu do první zatáčky došlo k hromadnému pádu jezdců, ale závod nebyl přerušen a pokračovalo se dál. Oba Češi nebezpečnou situaci přečkali v pořádku a v nájezdu do druhého kola patřila dvanáctá pozice Karlu Abrahamovi z týmu Cardion AB Motoracing a třináctá Lukáši Peškovi z týmu Matteoni CP Racing. Ve vedení jel Švýcar Thomas Lüthi těsně následován Andrea Iannonem a třetím Juliánem Simónem. Čtvrtý byl Toni Elías a první pětku uzavíral Japonec Juki Takahaši.

V době, kdy do konce sedmého závodu sezony třídy Moto2 zbývalo odjet sedmnáct kol, figuroval Karel Abraham na osmém místě a v dalším kole po zaváhání Elíase a velmi dobrém manévru na jezdce Gresiniho Moto2 dokonce šestý. Bohužel v té době už nepokračoval Lukáš Pešek, který při předjíždění Němce Todeho spadl.

Velký problém měl Andrea Iannone, Ital jel sice ve vedení, ale byl vyšetřován za předjetí pod žlutou vlajkou a později nereagoval na výzvy, aby dopředu pustil jezdce za sebou. Na boxové zídce členům jeho týmu tekly nervy, ale Iannone nereagoval a jel co to dalo vstříc penalizaci. Ta přišla ve dvanáctém kole, když dostal trest v podobě průjezdu boxovou uličko a bylo po nadějích. Nicméně to byla výhoda pro Karla Abrahama, který v té době bojoval ve skupince s Elíasem a Corsim o páté místo.

Iannone o dvě kola později zajel do boxů a po návratu na trať se zařadil na sedmnáctou příčku a závod nakonec dokončil třináctý. V sedmnáctém kole závodu jel na prvním místě Juki Takahaši, druhá příčka patřila Thomasi Lüthimu a třetí jel Julián Simón, který se hned v dalším kole před Švýcara na Moriwaki dostal. Co bylo ale fantastické, tak výkon Karla Abrahama, který úspěšně bojoval s dvojicí Elías-Corsi a ještě čtyři kola před cílem jel čtvrtý.

V posledním kole jel první s náskokem pěti sekund Takahaši, o druhé místo bojovala dvojice Simón-Lüthi, kde se nakonec radoval Thomas Lüthi a třetí místo obsadil Julián Simon. Čtvrtý skončil po skvělém výkonu jezdec brněnského týmu Cardion AB Motoracing Karel Abraham, což je zatím jeho nejlepší umístění v Moto2.

Jak hrozně dnešní závod Moto2 začal tak také skončil, když na cílové rovince narazil Španěl Morales do zadního kola sedmého Kennyho Noyese a to ho strašidelným způsobem katapultovalo mimo dráhu. Jak je na tom po zdravotní stránce se v této chvíli neví, ale byl okamžitě převezen do Mobilní kliniky přímo na okruhu v Montmeló.