Nevýrazný výsledek závodu v Barceloně pro Scot Racing

Takahashi spadl hned v prvním kole a Talmacsi se učil.
Tým Scot Racing v Barceloně překvapivě nasadil hned dva své motocykly a k jejich pravidelnému jezdci Yuki Takahashimu se připojil maďarský šampion nejnižší kubatury Gabor Talmacsi.

Talmacsi bez jakýchkoliv zkušeností se strojem MotoGP samozřejmě po celý víkend figuroval na posledním místě výsledkových listin, ale Yuki Takahashi výrazně zabral v prvním volném tréninku, kde byl devátý.

V kvalifikaci si nakonec japonský jezdec dojel pro šestnáctou pozici na startu a v samotném závodu také velmi dobře odstartoval, ale pak přišel z jeho pohledu nečekaný brzdný manévr Vermeulena a konec jeho nadějí hned v prvním kole Velké ceny Katalánska.

„Měl jsem boží start, předjel De Angelise a před sebou měl Vermeulena. Motocykl byl perfektní a cítil se skvěle, takže jsem si řekl: ´Jdeme na to´. Bohužel začal brzdit dřív než jsem to čekal a já byl nucen se mu vyhnout a tak jsem vyjel mimo. Během toho jsem si stačil o jeho motocykl zlomit malíček,“ komentoval své krátké vystoupení v závodu Velké ceny Katalánska Yuki Takahashi.

Maďarský jezdec Gabor Talmaci ke svému premiérovému závodu v MotoGP krátce uvedl: „Nebylo to špatné. Méně vyčerpávající než po nějakých závodech třídy do 125ccm. Po čtyřech kolech, kdy jsem se snažil udržet si rychlost s ostatními jsem pochopil, že to není můj rytmus a rozhodl se dál neriskovat. Je to pro mě období získávání zkušeností. Užíval jsem si to a přišel hned na několik věcí jako například, že potřebuji širší rukojeť.“
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz