Niccolo Canepa pojede na Phillip Islandu poprvé

Ve čtvrtlitrech tam loni dojel Mika Kallio s KTM třetí.
Klepněte pro větší obrázekU Pramac Racingu, sateletního týmu italské Ducati, mají pro příští sezonu co se týče jezdců jasno. Po závodu ve Valencii tým opustí Niccolo Canepa a na jeho místo přijde Aleix Espargaro, který se skvěle uvedl ve dvou závodech a tomu vyneslo místo pro rok 2010.

Nicméně do konce sezony zbývají tři závody a současní jezdci Niccolo Canepa a Mika Kallio potřebují dobré výsledky, aby si zlepšili jak pozice v soutěži jednotlivců, tak získali důležité body pro tým, kterému nyní patří devátá pozice, kde na Hayate Racing ztrácí jedenáct bodů.

„Pro Niccola to bude těžký závod, protože na této dráze pojede poprvé a není to zrovna jednoduchý okruh k tomu, aby se s ním ideálně seznámil během jednoho víkendu. Rovněž počasí je tu nepředvídatelné. To co můžeme vyčíst z předpovědi je, že v průběhu víkendu nebudeme mít v žádné z jízd stejné podmínky na dráze,“ řekl technický ředitel týmu Fabiano Sterlacchini.

„Na druhou stranu očekáváme kvalitní výsledek od Mika. Hodně mu věříme a víme, co všechno může s naši satelitní Ducati Desmosedici GP9 dokázat. Tato poslední část sezony bude výchozím bodem pro příští ročník,“ uvedl závěrem Sterlacchini.

Mika Kallio má svou pozici u italského týmu jistou a teď se může plně soustředit na závěr sezony. Letos jede v MotoGP poprvé, ale v příštím roce musí jeho výsledky vypadat mnohem lépe. A o to se bude snažit už v posledních třech závodech sezony 2009.

„Na této dráze jsem v předchozích letech získal dobré výsledky. V minulé sezoně jsem tam skončil na třetím místě v 250ccm,“ řekl na úvod Mika Kallio. „Je to technický okruh, ale také velmi rychlý s minimem orientačních bodů. Pokaždé jsem se tam rychle adaptoval a věřím, že to samé budu schopný také udělat v královské kubatuře.“

„Po celou sezonu jsme byli mezi nejrychlejšími jezdci, ale nepodařilo se mi vybojovat takové výsledky, které bych si zasloužil. Postrádám přinejmenším dvě umístění na pozicích v první šestce, takže doufám, že toho budu schopný docílit v posledních třech závodech sezony,“ řekl závěrem finský jezdec Pramac Racingu.

Niccolo Canepa pojede na Phillip Islandu poprvé a pokud nebude počasí zrovna ideální nebude to mít tento italský mladík vůbec jednoduché. Okruh je sice krásný, ale pro nováčky není určitě tím nejlepším místem.

„Nová dráha, to bude těžké, ale nikdy neříkej nikdy,“ řekl Niccolo Canepa, který zatím v Austrálii nikdy nezávodil. „Z toho, co jsem viděl v televizi, je to jedna z nejkouzelnějších tratí v kalendáři MotoGP. Bude to opravdu velmi emociální, když tady pojedu první kola na své Ducati.“

„Budu se maximálně snažit a musím tady získat dobrý výsledek pro tým a své mechaniky, kteří mě pokaždé podporují nehledě na to, že v posledních závodech jsem nevybojoval uspokojivé výsledky. Doufám, že sezonu ukončím tím nejlepším způsobem také pro ně samotné,“ řekl závěrem Niccolo Canepa.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.