Niccolo Canepa si na satelitní Ducati dojel pro osmé místo

Satelitní tým italské značky byl dneska lepší než ten tovární.
Klepněte pro větší obrázekPro italského mladíka Niccola Canepu je dnešní osmé místo v britské Grand Prix zatím nejlepším výsledkem, který si dokázal připsat na své konto v královské kubatuře. Jede svou první sezonu u Pramac Racingu a zatím se mu moc nedařilo, ale stále se učí a dnes lišácky využil obtížných podmínek ve svůj prospěch.

„Dneska se to konečně podařilo,“ uvedl spokojený Canepa, který si dnešním osmým místem bodově polepšil a potom, jakým způsobem se prezentoval v přípravě na Velkou cenu je jeho výsledek v britské Grand Prix skutečně fantastický.

„Byl to velmi specifický závod, protože dráha byla mokrá od prvního do posledního kola. V jednu chvíli bylo hodně těžké zůstat na původním motocyklu. Jezdci, kteří mají v tomto šampionátu více zkušeností mají výhodu na suché dráze, ale za těchto podmínek je možná ta troška agrese a citu potřebná.“

„Také na suché dráze se závod od závodu postupně zlepšuji a snižuji ztrátu na nejlepší. Díky dnešnímu výsledku můžu odjet na dovolenou s klidným svědomím a začít přípravu před Brnem s mnohem větší dávkou nadšení,“ řekl Niccolo Canepa, jezdec satelitní Ducati.

Klepněte pro větší obrázekMika Kallio britskou Grand Prix dokončil na desátém místě, ale s výsledkem není moc spokojený, protože jejich očekávání byla o něco vyšší. Finský jezdec patřil mezi ty, kteří si vyměnili motocykl, ale déšť nebyl tak intenzivní, aby se výhoda pneumatik do deště maximálně projevila. Kallia v úterý čeká operace zranění prstu, které si způsobil během pádu v Assenu a které ho stálo účast v americkém závodu v Laguně Seca.

„Nejsem moc spokojený, protože jsme od tohoto závodu očekávali mnohem víc,“ uvedl po závodu Mika Kallio. „Na suché dráze jsem bojoval o šestou pozici, ale když začalo pršet pomyslel jsem si, že bude lepší, když si vyměním motocykl.“

„Po pár dalších kolech v podstatě déšť ustál a já už si dál nemohl zlepšit své předchozí časy zajeté na hladkých pneumatikách,“ pokračoval Kallio. „Za těchto podmínek není nikdy snadné zvolit to správné rozhodnutí, protože k němu máte jen minimu času,“ řekl Mika Kallio.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.