Nicky Hayden je po operaci

Nicky Hayden po skončení testu v Malajsii odcestoval do Madridu, kde absolvoval operaci pravé ruky. Jezdec tovární stáje Marlboro Ducati už je zpátky ve Spojených státech a na test v Sepangu bude připravený.

Hayden trpěl častým problémem motocyklových závodníků, takzvaným syndromem karpálního tunelu. Ten nejčastěji vzniká stlačením středového nervu v oblasti zápěstí, jenž způsobuje bolesti, zánět, mravenčení a další nepříjemné příznaky.

První zákrok Hayden podstoupil v listopadu minulého roku, když se rozhodl pro operativní řešení, aby se tak vyhnul zdravotním problémům v průběhu sezony. Operaci provedl specialista na tyto případy Dr. Angel Vilamor.

Hayden byl na kontrole po skončení úvodního testu v Sepangu. Tam rozhodli, aby Američan okamžitě odjel do Španělska a podstoupil další zákrok, kde mu vytáhli stehy a zkontrolovali v jakém je zápěstí stavu.

S testy, které jsou na programu ve dnech pětadvacátého až šestadvacátého února Američan samozřejmě počítá a do Sepangu přijede spolu se svým týmovým kolegou Casey Stonerem.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz