Nicky Hayden nejrychlejším jezdcem Ducati

Při první návštěvě závodního okruhu na jihu Anglie Nicky Hayden předvedl velmi dobrý výkon a závod tehdy dokončil na čtvrtém místě. Letos získal stejné umístění v úvodní části přípravy na britskou Grand Prix.
Nicky Hayden nejrychlejším jezdcem Ducati

Američan velmi dobře využil zkušeností z předchozího ročníku a jak v dopoledním tréninku na suchém povrchu, tak odpoledne na mokré dráze podal perfektní výkony. Na suchu byl čtvrtý a v dešti dokonce třetí za Marcem Simoncellim a Casey Stonerem, na kterého ztratil jednu sekundu. V týmu teď mají vysoké ambice a Američan velkou šanci na nejlepší výsledek sezony.

„Dnes to byl náš dosud nejlepší výsledek sezony. Podmínky byly náročné, obzvlášť odpoledne s různými povrchy dráhy a množstvím vody na asfaltu, ale motorka fungovala správně,“ řekl Nicky Hayden. „Jsme si vědomi, že to bylo na mokru skvělé, ale rovněž jsme byli konkurenceschopní dopoledne na suché dráze.“

„Museli jsme si dávat pozor, abychom si odpoledne nezničili pneumatiky do deště, protože na celý víkend máme jen čtyři sady. Potřebujete si dvě ušetřit pro kvalifikaci a jednu pro závod, takže to je jediná sada, kterou máme pro tréninky. Tým očekává ještě lepší výkony a já také. Do neděle je ještě dlouhá cesta, ale začali jsme dobře,“ řekl závěrem Nicky Hayden.

Valentino Rossi si poprvé vyzkoušel dráhu v Silverstonu v sedle prototypu MotoGP a bylo vidět, že chybějící předchozí zkušenost plus standardní problémy a povětrnostní podmínky zkomplikovaly Italovu týmu situaci. Tentokrát si nepolepšili ani na mokrém povrchu a před sobotním třetím tréninkem mají o čem přemýšlet.

„Dnes to bylo trošku náročné,“ poznamenal k prvním jízdám Valentino Rossi. „Po většinu času panovalo nepříznivé počasí a to nám moc nepomohlo. Věděli jsme, že víkend zahájíme s určitým hendikepem, protože ve srovnání s ostatními jezdci nemám z předchozího ročníku žádné zkušenosti. Jsme trošku pozadu.“

„V současné době se snažíme najít správné vyvážení motocyklu, ale vzhledem k tomu, že nám to zabere nějaký čas na okruzích, které známe dobře, je to daleko náročnější za těchto podmínek. Dokonce jsme měli problém na mokrém povrchu, kde jsme obyčejně okamžitě silní, takže je tu samozřejmě ještě hodně práce, kterou je třeba udělat.“

„Je nám jasné, že motocykl může jezdit dobře, protože dnes byl Nicky velmi rychlý na suchu i na vodě a to je pozitivní. Silverstone mám velmi rád, je to skvělá dráha, trošku stará škola, krásná a rychlá. Doufám, že si tu zítra užijeme větší zábavu,“ dodal Valentino Rossi.