Nicky Hayden řeší problém s ovládáním zadní brzdy

V Jerezu si vyzkouší novou nožní stupačku Ducati.
Mistr světa královské kubatury z roku 2006 Nicky Hayden si před blížícím se prvním závodem sezony přizpůsobuje co nejlépe svou Ducati GP9 a jednou ze změn je nové uchycení stupačky, jenž má za úkol odstranit náhodné sešlápnutí zadní brzdy.

Potom, co se Američan s techniky podíval na data z předchozích testů jasně vyplynulo, že jsou určité okamžiky, kde nechtíc položí nohu na zadní páku brzdy a to se automaticky projeví na výsledném času. Nová stupačka dorazí na poslední dvoudenní test v Jerezu, kde si ji čerstvá posila tovární Ducati poprvé vyzkouší.

„Někdy se mi v polovině zatáčky dotkne noha zadní brzdy, aniž bych to měl v úmyslu. Potřebuji jinou konzolu nožní stupačky k tomu, abych to odstranil, protože je to samozřejmě problém,“ řekl Motorcycle News Hayden, který problémy se zadní brzdou měl už v minulosti.

Haydenova minulost je silně spojena se závody ´Dirt track´, kde se velmi často používala zadní brzda. Po jeho příchodu do prostředí silničních závodů královské kubatury mu u Repsol Hondy museli dodatečně namontovat pryžový tlumič, aby nedával tak velký tlak na zadní brzdu.

Podobný problém se zadní brzdou má u Ducati Niccolo Canepa, jezdec Pramac Racingu a letošní nováček v MotoGP. V jeho případě došlo k zcela zásadní změně, protože má poměrně velkou nohu a byl tak nucen přistoupit k ručnímu ovládání zadní brzdy. To má namontované na levé straně řídítek a brzdu ovládá palcem.

Systém ručního ovládání zadní brzdy, ale není novinkou. Průkopníkem tohoto systému je Mick Doohan, který této možnosti využil, když se vrátil po těžkém zranění nohou při nehodě v Assenu v roce 1992. Na konto si připsal pět titulů mistra světa v třídě 500ccm a stal se ikonou MotoGP.
21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz