Nicky Hayden ve srovnání s Melandrim a Capirossim

Nejlépe si zatím s 800ccm Ducati poradil Capirossi.
Po pěti letošních závodech Grand Prix má Nicky Hayden z tovární Ducati na kontě celkem třináct bodů, což je nejmenší skóre jezdce Ducati ve srovnání s bodovým ziskem jeho dvou předchůdců ve stejném období. V roce 2008 měl po pátém kole šampionátu Marco Melandri čtyřiadvacet bodů a Loris Capirossi, který u italského týmu závodil v roce 2007 jich měl celkem osmatřicet.

Melandriho čtyřiadvacet bodů bylo výsledkem dokončených prvních pěti závodů sezony 2008 včetně Velké ceny Číny, kde si připsal svůj vůbec nejlepší výsledek u Ducati a body za páté místo. Nicméně v tomto roce už v kalendáři závodů Šanghaj chybí a portugalský Estoril si vyměnil datum konání s japonskou Motegi.

Pokud provedeme součet bodů, které získal Melandri v minulém roce a Hayden letos v závodech Grand Prix v Kataru, Japonsku, Španělsku, Francii a Itálii, tak dojdeme k číslu třináct a tento bodový zisk je u obou jezdců naprosto stejný.

Nejlepší výsledek Nicky Haydena je po pěti kolech šampionátu dvanácté místo. To získal v Kataru, Francii a Itálii. Naopak v Japonsku závod nedokončil a ve Španělsku byl patnáctý.

Nejlepším umístěním Melandriho bylo ve stejných pěti závodech jedenácté místo z Kataru a osudným se mu stala domácí dráha v italském Mugellu, kde v roce 2008 závod nedokončil.

Zatím je na tom nejlépe Loris Capirossi, který dokázal mimo Stonera vyhrát s 800ccm Ducati závod Grand Prix. Podařilo se mu to v roce 2007 v japonské Motegi a ve stejných pěti Velkých cenách jako jeho dva nástupci získal tehdy s GP7 šestačtyřicet bodů.

Po pěti kolech letošního šampionátu je Nicky Hayden v průběžném pořadí na patnáctém místě a na Casey Stonera ztrácí sedmasedmdesát bodů. Pro srovnání byl loni Melandri třináctý se ztrátou dvaatřiceti bodů a v případě Lorise Capirossiho to v roce 2007 byla sedmá pozice s čtyřiašedesátibodovou ztrátou.

Loris Capirossi se v celkovém hodnocení královské kubatury umístil v roce 2007 na sedmém místě než Klepněte pro větší obrázekodešel ze služeb Ducati k japonské Suzuki. Marco Melandri byl o rok později s GP8 v celkovém hodnocení sedmnáctý a nakonec přestoupil k soukromému týmu Hayate Racing. Z toho rovněž vyplývá, že po boku Casey Stonera zatím jeho týmový kolega vydržel jen jednu sezonu.

V letošním roce jede Melandri s Kawasaki ZX-RR bez tovární podpory a na kontě má po pěti závodech už osmačtyřicet bodů, jedno druhé místo v Le Mans a drží si šestou příčku v celkovém hodnocení šampionátu. Pokud srovnáme jeho výsledky ze stejných pěti okruhů v minulém roce, tak je tento italský jezdec bohatší o pětatřicet bodů.22. září | Závod MotoGP už je sice za námi, ale pozor, dnešní program tím ještě nekončí. Ve 14:30 se ještě pojede závod třídy Moto2.
22. září | Márquez dnes jel svou 200. Grand Prix a oslavil ji vítězstvím. odkaz
22. září | Marc Márquez dnes nedal nikomu šanci a dojel si pro další vítězství. Za dva týdny v Thajsku už bude mít první šanci na to, aby si zajistil další titul. odkaz
22. září | Rins se omlouvá Morbidellimu za incident v úvodu závodu: odkaz
21. září | Pol Espargaro musí vynechat zbytek závodního programu v Aragonii kvůli zlomenině levého zápěstí. odkaz