Nicky Hayden vyzkouší v Barceloně radikální změny v nastavení

Američan nemá co ztratit.
Syndrom druhého jezdce Ducati se letos naplno projevil u Nickyho Haydena a Američan tak zcela navázal na loňské trápení Marca Melandriho. Ve snaze nepříznivou situaci zvrátit se Hayden rozhodl vyzkoušet radikálně přepracované nastavení své GP9, které připravil Vittoriano Guareschi minulý týden v Mugellu.

"Vitto vyzkoušel určité věci s geometrií. Nejsem si jistý, jestli to je ta správná věc, ale nemám co ztratit. Je to naprosto odlišné. Myslím, že jediné, co zůstane stejné, je držení řídítek, protože hodně věcí se posunulo jinam," uvedl Hayden pro MCN.

"Motorka má jiné nastavení elektroniky a pozice jezdce je jiná. Mám velké problémy přimět motorku zatáčet, takže mě to posune trochu více na předek motorky. Kromě toho má jiný rozvor kol a jinou geometrii, aby se přesunulo více hmotnosti na předek. Takže se změnilo hodně věcí."

Tyto změny v nastavení si nevyžádal přímo Hayden, ale přišel na ně Guareschi při testech v Mugellu a se znalostí Haydenových problémů se domníval, že by Američanovi mohly pomoci. Proto nastavení rozpracoval a Hayden ho nyní vyzkouší na jedné ze svých motorek již v prvním volném tréninku.
20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.