Nicolas Terol vyhrál kvalifikaci stopětadvacítek v Indianapolisu

Nicolas Terol podal další dominantní výkon a s náskokem tři čtvrtě sekundy vyhrál kvalifikaci v Indianapolisu před Sandrem Cortesem a Johannem Zarcem.
Nicolas Terol vyhrál kvalifikaci stopětadvacítek v Indianapolisu

Terol se ujal vedení v polovině kvalifikace a pole position už do konce nepustil, přičemž neustále zvyšoval svůj náskok. Boj se tedy sváděl jen o druhé místo.

Zbylá dvě místa v první řadě nakonec vybojovali Sandro Cortese a Johann Zarco, ale rozestupy mezi nimi a čtvrtým Maverickem Viňalesem byly minimální. Do druhé řady se vedle španělského jezdce postaví Danny Kent a Hector Faubel. Jakub Kornfeil odstartuje z 12. pozice.

V kvalifikaci upadli Niklas Ajo, Zulfahmi Khairuddin, Harry Stafford a Danny Webb.

GP Indianapolisu - 125 ccm, kvalifikace

P. Jezdec Motocykl km/h Čas Ztráta
1 Nicolas TEROL Aprilia 231.2 1'48.199
2 Sandro CORTESE Aprilia 227.7 1'48.919 0.720 
3 Johann ZARCO Derbi 228.7 1'48.939 0.740 
4 Maverick VIÑALES Aprilia 229.8 1'48.991 0.792 
5 Danny KENT Aprilia 227.8 1'49.256 1.057 
6 Hector FAUBEL Aprilia 228.9 1'49.324 1.125 
7 Efren VAZQUEZ Derbi 226.5 1'49.490 1.291 
8 Jonas FOLGER Aprilia 222.8 1'49.608 1.409 
9 Sergio GADEA Aprilia 229.2 1'49.919 1.720 
10 Alexis MASBOU KTM 225.4 1'49.994 1.795 
11 Miguel OLIVEIRA Aprilia 228.0 1'50.133 1.934 
12 Jakub KORNFEIL Aprilia 224.6 1'50.345 2.146 
13 Simone GROTZKYJ Aprilia 225.9 1'50.549 2.350 
14 Adrian MARTIN Aprilia 228.5 1'50.600 2.401 
15 Niklas AJO Aprilia 228.3 1'50.604 2.405 
16 Luigi MORCIANO Aprilia 223.0 1'50.859 2.660 
17 Marcel SCHROTTER Mahindra 220.8 1'50.906 2.707 
18 Louis ROSSI Aprilia 223.6 1'51.022 2.823 
19 Zulfahmi KHAIRUDDIN Derbi 221.0 1'51.232 3.033 
20 Taylor MACKENZIE Aprilia 223.8 1'51.672 3.473 
21 Danny WEBB Mahindra 221.3 1'51.763 3.564 
22 Francesco MAURIELLO Aprilia 220.9 1'52.204 4.005 
23 Sturla FAGERHAUG Aprilia 223.9 1'52.401 4.202 
24 Jasper IWEMA Aprilia 224.4 1'52.498 4.299 
25 Alessandro TONUCCI Aprilia 224.1 1'52.661 4.462 
26 Joan PERELLO Aprilia 214.2 1'53.291 5.092 
27 Brad BINDER Aprilia 223.9 1'53.447 5.248 
28 Giulian PEDONE Aprilia 223.3 1'53.898 5.699 
29 Peter SEBESTYEN KTM 220.0 1'53.992 5.793 
30 Harry STAFFORD Aprilia 223.2 1'55.623 7.424 
5:34 | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
4:41 | Mir slaví: odkaz
4:41 | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz
4:41 | Po prudké změně podmínek na trati byl závod Moto3 zastaven. odkaz
4:40 | Mir se raduje z titulu: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00