Nicolas Terol: Zahájit sezonu vítězstvím je skvělý pocit

Vynikajícím způsobem v Kataru odstartoval první sezonu s týmem Bancaja Aspar jednadvacetiletý Španěl Nicolas Terol, který v neděli vyhrál závod nejnižší kubatury do 125ccm.

Výhra na okruhu v Losail byla celkově třetí v jeho kariéře. Španěl dokázal prodat výkon jeho Aprilie spojený s talentem, odhodláním a taktikou zkušeného závodníka tím nejlepším možným způsobem, což mu zaručilo prvních pětadvacet bodů do průběžného hodnocení.

Chytře si počkal až se jezdci před ním jako Pol Espargaró, Efrén Vázquez nebo Marc Márquez unaví nekonečnými souboji, aby v závěru zaútočil a s přehledem zvítězil. Je jasné, že si už příště na něho ostatní dají pozor, ale Terolova forma vypadá velmi dobře a nebudou to mít jednoduché.

„Věděl jsem, že jakmile zhasnou červená světla, bude tam hodně jezdců bojovat o vítězství,“ řekl Nicolas Terol. „Já si po celý závod snažil udržet koncentraci a také šetřil pneumatiky. Nesnažil jsem se vyvíjet tlak hned, zaměřil se na jízdu v přední skupině a ze začátku neriskoval.“

„Cílem bylo zabrat v posledních sedmi nebo osmi kolech, abych dokázal dokončit finální třetinu závodu s co možná nejmenším počtem jezdců kolem sebe. Když se pak někteří navzájem předháněli, zaútočil jsem a to se ukázalo jako rozhodující moment pro mé vítězství.“

Po velmi dobrém výkonu ale Nicolas Terol drží nadšení na uzdě, protože sezona je dlouhá a Katar byl jen prvním závodem z osmnácti. „Jsem velmi vděčný svému týmu, protože v průběhu víkendu odvedli fantastickou práci. Zahájit sezonu vítězstvím je skvělý pocit, ale musíme zůstat nohama na zemi, protože sezona teprve začala,“ řekl závěrem Terol.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz