Nižší kubatury mistrovství světa v portugalském Estorilu

V pořadí druhý předsezonní test třídy Moto2 zahájili tím nejlepším způsobem jezdci Simone Corsi z týmu Ioda Racing a Jules Cluzel z Forward Racing. Z jezdců nejnižší kubatury byl nejrychlejší Nicolas Terol z Bancaja Aspar.

Simone Corsi a Jules Cluzel ukončili první den testu na portugalském závodním okruhu s časem na kolo 1´43,9 sekundy, což bylo dnešní maximum. Ráno dráze nedaleko pobřeží Atlantiku pršelo a jezdci nižších kubatur neměli k testování zcela ideální podmínky.

Po obědě se situace postupně zlepšovala a na dráze už bylo mnohem rušněji, když spolu s jezdci Moto2 také testovali jejich kolegové ze 125ccm kubatury. Třetím časem dne se pak představil jezdec JiR Moto2 Alex De Angelis, jenž na vedoucí dvojici ztratil jednu desetinu.

Čtvrtý čas si na konto připsal Scott Redding z Marc VDS Racing. Britský závodník v testech potvrzuje své kvality a v úterý mu při jeho nejlepším kole naměřili čas 1´44,4 sekundy. Turecký jezdec Technomag CIP Kenan Sofuoglu zvládl jedno kolo naprosto stejně jako Brit a za nimi se pak umístila dvojice Mattia Pasini z Ioda Racing a jezdec ItalTransu Claudio Corti.

Nejlepším jezdcem třídy do 125ccm byl v úterý Nicolas Terol z Bancaja Aspar. Španěl nastavil čas 1´49,1 sekundy a je na nejlepší cestě získat před prvním závodem sezony status favorita číslo jedna. Druhý čas byl o sekundu horší a zajel ho Teroluv týmový kolega Héctor Faubel.

1:46 | Pád Bulegy a Caneta: odkaz
17. října | Maria Herrera v Austrálii nahradí zraněného Arenase.
16. října | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.