Noha bude menší problém než rameno, říká Valentino Rossi

Tiskové konference před závodním víkendem v Německu se na okruhu v Sachsenringu zúčastnila pětice jezdců Valentino Rossi, Dani Pedrosa, Jorge Lorenzo, Casey Stoner a Alex De Angelis.
Noha bude menší problém než rameno, říká Valentino Rossi

Jen šest týdnů od nehody v Mugellu, kde si začátkem června zlomil holenní kost je Valentino Rossi zpátky a víkendovým závodem Velké ceny Německa se vrací zpět na závodní dráhu. Jednatřicetiletý Ital ve čtvrtek zvládl vstupní prohlídku u hlavního lékaře motocyklové Grand Prix a do prvního volného tréninku má dveře otevřené.

„Okamžitě po nehodě mi doktoři řekli, že bych mohl být připraven tak po pěti měsících. Pět měsíců možná k hrání fotbalu, ale já jen potřebuji jezdit s motorkou,“ řekl Valentino Rossi během tiskové konference. „Pocit v Misanu byl poměrně pozitivní a v Brně ještě lepší, takže jsme se rozhodli vrátit už tento víkend v Sachsenringu. Mám dobrou formu, ale celý závod, tak to myslím bude těžké.“

„Tyto dva závody v Sachsenringu a Laguně jsou velmi důležité, abych byl v dobré kondici pro posledních pět, šest závodů sezony a pokusil se v nich znovu vyhrát,“ pokračoval Ital. „Rameno mám také o hodně lepší, ale bolest tam je. Zranění nohy bylo samozřejmě mnohem horší, ale na motorce si myslím bude menší problém než to rameno.“

Přítomné novináře zajímalo, zda Rossi přestoupí k Ducati, ale na to jim devítinásobný mistr světa odpověděl jasně, když řekl: „Na to je zatím brzy, ale myslím, že budeme schopni naše plány pro rok 2011 oznámit v Brně.“

Rossiho týmový kolega z Fiat Yamahy Jorge Lorenzo je zároveň vedoucím jezdcem šampionátu třídy MotoGP, kde vede suverénním náskokem dvaapadesáti bodů. Španěl na Sachsenringu nikdy nevyhrál, i když loni byl zlatu velmi blízko, takže cíl pro nedělní závod má jasný. Nicméně na tiskové konferenci poprvé otevřeně přiznal, že uvažuje o zisku titulu.

„Bylo by tady příjemné vyhrát a my to zkusíme, ale nejsme pod tlakem a také musíme trošku přemýšlet ohledně mistrovského titulu,“ přiznal Lorenzo. „Bude to tvrdý závod. „Vzdálenost je stejná jako u jiných Grand Prix, ale my tu budeme muset zajet celých třicet kol, kvůli délce okruhu.“

„Myslím, že jsou všichni nadšeni Valentinovým návratem a z mé strany se těším na další boj s ním,“ odpověděl Lorenzo na častou otázku ohledně návratu svého týmového kolegy z Fiat Yamahy.

Dani Pedrosa je v mistrovství prototypů druhý a na Sachsenring má smíšené vzpomínky. Vítězství v roce 2007, o rok později pád na mokré dráze a konec slibně rozjeté sezony 2008, ale také status třetího nejlepšího jezdce v počtu vítězství novodobé historie východoněmeckého okruhu.

„Poslední dva závody nebyly tak špatné a tato dráha nám v minulosti vyhovovala,“ řekl Pedrosa. „Na víkend se těším, ale počasí nevypadá moc stabilně.“

Po dvou umístěních na stupních vítězů je cílem Casey Stonera zajet další závod na vítězství. V Sachsenringu se mu to podařilo v roce 2008, ale tentokrát je v pozici, kdy letos nevyhrál zatím ani jeden závod Grand Prix.

Protože před týdnem oznámil přestup k Hondě, spousta dnešních otázek směřovala právě tímto směrem. „Bylo to emocionální rozhodnutí, protože jsem s Ducati prožil velmi dobré časy, ale tak jsme se rozhodli a chtěli novou výzvu pro další sezonu. Tímto víkendem i zbytkem sezony jsem nadšený, ale také se těším na budoucnost,“ uvedl Casey Stoner, jehož rovněž těší Rossiho návrat, který jak uvedl, vyrovná síly v MotoGP.

Po dlouhé době se do královské kubatury vrací, prozatím jen v pozici náhradníka,  Alex De Angelis. Jezdec ze San Marina nahradí v týmu Interwetten Moriwaki zraněného Hiroshi Aoyamu, který si při zahřívacím tréninku zlomil v Silverstonu obratel. Pro De Angelise je to velká příležitost, ale také těžká práce.

„Je to pro mě velká šance a rád bych za ni poděkoval týmu Interwetten a Hondě,“ řekl Alex De Angelis. „Udělám maximum proto, abych získal dobré výsledky, ale bude to těžké bez jediného zkušebního testu. Snad to pro mě bude na Sachsenringu o něco snadnější, protože je to můj oblíbený okruh.“

17. srpna | Jorge Navarro prodloužil s týmem Gresini. Pojede s nimi ve třídě Moto2 i v následujícím roce.
13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Rakouskou pole position vybojoval Márquez

MotoGP: Rakouskou pole position vybo…

V Rakousku se z prvního místa do závodu vydá Marc Marquez. Společnost mu v první řadě budou dělat jezdci Ducati - Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

12.  8.  2017 | | 3 N/A
MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Marc Márquez

MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Mar…

V Rakousku je nyní sucho. Časy do první trojici v sobotu dopoledne zajeli Marc Márquez, Johann Zarco a Andrea Iannone.

12.  8.  2017 |
MotoGP: V neděli dopoledne kraloval Dovizioso

MotoGP: V neděli dopoledne kraloval …

Andrea Dovizioso je nejrychlejším mužem nedělního warm upu. V první trojici skončili i Marc Márquez a Maverick Viňales.

13.  8.  2017 |
Moto3: Z pole position v Rakousku vyrazí Rodrigo

Moto3: Z pole position v Rakousku vy…

Start z první řady si dnes v Rakousku zajistili Gabriel Rodrigo, Joan Mir a Juanfran Guevara. Pro Rodriga to je druhá pole position v řadě. Aktualizace: Mirův nejlepší čas byl nakonec smazán, takže se jezdec posouvá na desáté místo. Z první řady tak nakonec vyjedou Rodrigo, Guevara a Canet.

12.  8.  2017 |