Norrodin vynechá závod ve Valencii, musí na operaci

Adam Norrodin nepojede příští týden závod ve Valencii, protože musí na operaci s ramenem.
Norrodin vynechá závod ve Valencii, musí na operaci

V Japonsku měl Adam Norrodin velký pád, ale navzdory potížím a bolesti odjel závody v Austrálii a také před domácím publikem v Malajsii. Nyní to vypadá, že závod v Malajsii byl pro Norrodina při nejmenším na nějakou dobu posledním závodem v mistrovství světa silničních motocyklů. Od příštího roku totiž pojede Moto2 ve španělském šampionátu a poslední závod letošního roku ve Valencii nakonec bude muset ze zdravotních důvodů vynechat.

Moto3: V Malajsii vítězí Martin a již slaví titul

Moto3: V Malajsii vítězí Martin a již slaví titul

V úterý 13. listopadu Norrodin podstoupí operaci ramene. Zákrok proběhne v Kuala Lumpur Sports Medical Center. Zhruba po šesti týdnech od této operace by měl Norrodin absolvovat ještě operaci kolene.

„Vynechat závod ve Valencii nebylo jednoduché rozhodnutí, ale musel jsem myslet na svoji další budoucnost,“ oznámil Norrodin. „Jsem velmi smutný, že má kariéra v Moto3 končí takto. Po Malajsii jsem byl velmi motivován jet i ve Valencii, ale nakonec jsem musel učinit toto rozhodnutí s ohledem na budoucnost. Nyní se už zaměřím na španělský šampionát Moto2, kde pojedu v roce 2019, takže bych rád zahájil tuto etapu v plné kondici a stoprocentně připraven. Svému týmu přeji ve Valencii hodně štěstí, budu je sledovat a budu jim fandit z domova. Všem bych jim rád poděkoval za podporu, kterou mi poskytli,“ dodal ke svému rozhodnutí Norrodin.

Foto: Petronas Sprinta Racing

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz