Novým satelitním týmem Yamahy bude tým SIC

Od příštího roku se novým satelitním týmem Yamahy v kategorii MotoGP stane tým Petronas Yamaha.

Již před nějakým časem bylo oznámeno, že tým Tech3 již nebude v příštím roce pokračovat jako satelitní tým Yamahy a připojí se ke KTM.

Tento týden bylo vydáno oficiální prohlášení, v němž se píše, že Angel Nieto Team se spojí s týmem Sepang International Circuit (SIC), který má podporu firmy Petronas. Jorge Aspar Martinez, který je majitelem týmu Angel Nieto Team, bude v novém týmu fungovat jako sportovní poradce.

Tech 3 začne spolupracovat s KTM

Tech 3 začne spolupracovat s KTM

Nedlouho po výše zmíněném prohlášení přišlo prohlášení ze strany Yamahy, která potvrdila, že podepsala předběžnou smlouvu s týmem Sepang International Circuit, v níž se počítá s tříletou spoluprací. Tým SIC se tak stane satelitním týmem Yamahy v MotoGP.

Co se týče jezdeckého složení, zatím nebylo sděleno, kdo bude pro tým jezdit. Hovoří se o tom, že by jezdcem nového týmu mohl být Franco Morbidelli, který nyní jezdí u týmu EG 0,0 Marc VDS. U týmu EG 0,0 Marc VDS není vůbec jisté, zda bude příští rok pokračovat. Dalším z možných kandidátů je Dani Pedrosa, který se chystá na Sachsenringu oznámit své plány do budoucna. Ovšem v Pedrosově případě se i dost spekuluje o tom, že na Sachsenringu spíše oznámí ukončení kariéry než další pokračování v MotoGP. Kromě výše zmíněných se na internetu objevily i spekulace o tom, že by pro satelitní Yamahu v MotoGP mohl jezdit Fabio Quartararo, ten má ovšem na příští rok smlouvu s týmem Speed Up v Moto2.

Zdroj: motogp.com, foto: Yamaha

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře