O Bena Spiese má zájem i Ducati

Američan zapůsobil svými výkony v superbicích.
Úspěchy Ben Spiese ve světovém šampionátu superbiků vzbuzují zájem v paddocku MotoGP. S Američanem vedou jednání Suzuki a Yamaha, nyní svůj zájem vyjádřila i Ducati.

"Ben se nám opravdu líbí. Opravdu rádi bychom ho viděli na naší motorce a zatím stále není jasné, jaká je jeho budoucnost co se WSBK nebo MotoGP týče," uvedl šéf továrního týmu Ducati Livio Suppo.

"Nemluvil jsem s ním přímo, ale pro nás je to velmi zajímavý jezdec, a to, co předvádí v superbicích, je opravdu působivé."

Ducati by Spiese pravděpodobně posadila na druhou satelitní motorku týmu Pramac vedle Miky Kallia, jehož si chce ponechat i v další sezóně. Možná se uvolní místo po Nickym Haydenovi v továrním týmu, ale zatím to spíše vypadá, že Kentucky Kid bude jezdit po boku Caseyho Stonera i v příštím roce.

Pětadvacetiletý Ben Spies se v MotoGP představil již v loňské sezóně, za tým Rizla Suzuki odjel závody ve Velké Británii, Laguně Seca a Indianapolisu, přičemž získal celkem 20 bodů. V současnosti mu patří druhé místo ve WSBK za Noriyukim Hagou, na kterého ztrácí 7 bodů.