O dobrou pozici na startu přišel Espargaró pádem v kvalifikaci

Po desátém čase na kolo, který zajel Aleix Espargaró v dopoledním druhém tréninku, byla před kvalifikací očekávání značně vysoká, bohužel oběma jezdcům Pramacu se nedařilo a startují z páté řady až za Aojamou.

Desátý čas dával Espargarovi slušné naděje, ale bohužel ty vzaly za své, když Španěl se svým motocyklem sklouzl do štěrku únikové zóny. Potom už se nedokázal zlepšit a čtrnáctá pozice na startu je v jeho případě zklamáním. Mika Kallio sice o sekundu zrychlil, ale patnáctá příčka ze sobotního dopoledne mu zůstala i v případě kvalifikace. Oba jezdci ztrácejí na první desítku minimum a v tom je jejich šance pro nedělní závod.

„Škoda pádu, tlačil jsem na to, abych získal co nejlepší pozici na startu, ale přitom ztratil zadní část motorky a sklouzl po asfaltu,“ řekl Aleix Espargaró. „Okamžitě jsem se na motorku vrátil, ale během pádu došlo k poškození stroje. Bohužel, když jsem zajel zpátky do boxů, už jsem nedostal nové kvalifikační pneumatiky.“

„Po celou dobu jsem se pak snažil snížit své časy na kolo a zlepšit si postavení na startovním roštu, ale bez pozitivního výsledku. Dobré je to, že od desátého místa mě dělí necelé dvě desetiny,“ řekl Španěl, který v Indianapolis před rokem debutoval v MotoGP.

Mika Kallio od pátku bojoval s chřipkou a to se muselo samozřejmě odrazit v jeho výsledcích. Patnáctá pozice na startu není nic, co by finský jezdec potřeboval k tomu, aby se mu podařilo zajet závod, kterým by změnil dosavadní nešťastnou sérii. „Naneštěstí se cítím lépe než včera, ale ani tak se mi nepodařilo zlepšit své postavení na startovním roštu,“ řekl Fin.

„Bohužel ve stavu v jakém jsem jezdil v pátku odpoledne se mi nepodařilo získat s motocyklem ten správný kontakt. V průběhu kvalifikace jsme intenzivně pracovali na nastavení kompletu, během nedělního zahřívacího tréninku v tom budeme pokračovat a pokusíme se najít řešení, která mi umožní zrychlit ve všech sektorech,“ řekl po kvalifikaci Mika Kallio.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.