O Jorge Lorenza se zajímá italská Ducati

Španělovo konečné rozhodnutí má být oznámeno v Indianapolisu.
Současný jezdec továrního týmu Yamahy Jorge Lorenzo se stále nerozhodl, pro který tým bude v příštím roce závodit. Španěl nicméně nikdy nezapomene uvést, že Fiat Yamaha je nadále místem, kde by rád pokračoval. Yamaha je momentálně motocyklem, který vyhrává závody a proč odcházet od rozdělané práce, která mu může přinést vysněný titul v královské kubatuře.

Jedním z možných důvodů Lorenzovy vyčkávací taktiky při podpisu smlouvy s Yamahaou jsou peníze. Španěl si pravděpodobně myslí, že je vzhledem k jeho týmovému kolegovi Rossimu u továrního týmu podhodnocen. Podle španělského sportovního magazínu AS and Riders vydělává Valentino Rossi u Yamaha čtrnáct miliónů eur ve srovnání s ´pouze´ dvěma milióny pro Lorenza.

V poslední době byl Lorenzo spojován s možným přestupem k Hondě, ale jednání s japonským vedením podle všech informací ukončila právě požadovaná částka pro Lorenza. V Brně nový prezident HRC Tetsuo Suzuki uvedl, že třetí Honda pro Lorenza nepřipadá v úvahu a jejich tovární tým bude pokračovat s Pedrosou a Doviziosem.

„V současnosti k tomu nejsou žádné předpoklady,“ uvedl k třetímu motocyklu RC212V Tetsuo Suzuki a pokračoval ohledně ukončených jednáních s Lorenzem. „Je pravdou, že to byla finanční záležitost, ale došli jsme k závěru, že současné jezdecké obsazení je pro nás nejlepší volba.“

Yamaha pro příští sezonu připravila Lorenzovi smlouvu, kde se údajně částka pohybuje kolem čtyř miliónů eur, ale po Hondě do hry vstupuje další velký hráč, Ducati. Italský výrobce nabídnul dvaadvacetiletému Španělovi částku kolem třinácti miliónů liber a to už je velmi lákavá nabídka.

Podle Motorcycle News měl Lorenzo v Brně jednání se zástupci tabákového gigantu Phillip Morris. Marlboro je ochotno investovat ve dvou letech vysokou částku do Lorenza, protože potřebuje úspěšného jezdce pro případ, že zdravotní problémy Casey Stonera budou i nadále pokračovat. Lorenzo k tomu uvedl: „Ducati je další možnost. Je důležité mít motocykl, který může vyhrát mistrovství. Zdá se, že nyní je nejlepší Yamaha.“

Stoner před Brnem oznámil, že vypustí tři Velké ceny a bude intenzivně pracovat na svém uzdravení. První podnik, který by tak měl Australan absolvovat je Velká cena Portugalska v Estorilu. V té době už bude o osudu Jorge Lorenza rozhodnuto, protože se svým manažerem Marcosem Hirchtem pravděpodobně rozhodnou už dnes a oficiální oznámení má přijít během Velké ceny Indianapolisu.

Můžeme se tak dočkat překvapení v podobě nové jezdecké dvojice tovární Ducati pro sezonu 2010 v podobě Casey Stoner a Jorge Lorenzo. Už teď je ale jasné, že Jorge Lorenzo rozehrál vysokou hru, jejíž výsledek si v této chvíli nikdo netroufne odhadnout.

30. července | Aleix Espargaro dnes slaví 32 let. odkaz
21. července | Velká cena Thajska se letos nepojede.
16. července | Johann Zarco dnes slaví 31 let. odkaz
26. června | Stefano Nepa, Riccardo Rossi a Pedro Acosta, kteří upadli v závěru třetího tréninku třídy Moto3, zamířili do nemocnice na podrobnější vyšetření.
26. června | V závěru třetího tréninku třídy Moto3 upadli čtyři jezdci (Acosta, Rossi, Nepa a Yamanaka). Všichni jsou při vědomí. odkaz