O navýšení testů MotoGP není ze strany výrobců zájem

Šance týmů MotoGP testovat v předsezonní přípravě 2011 na okruzích v Jerezu a Phillip Islandu pravděpodobně vzala za své díky negativnímu stanovisku MSMA.

Nápad rozšířit počet testovacích dnů přišel v Brně, když naposledy zasedala Komise Grand Prix a měl týmům a jejich jezdcům umožnit lepší přípravu na novou sezonu. Tyto dva testy měly být součástí již plánovaných cest do Malajsie a mělo tak dojít k rozšíření ze současných osmi na deset dnů plus tradiční test ve Valencii (po posledním závodu sezony).

Phillip Island vypadl z testovacího kalendáře už v roce 2009. Pro všechny by bylo příliš nákladné se stěhovat do Austrálie a navíc, jak asociace výrobců motocyklů tvrdí jsou v únoru naprosto jiné podmínky než jaké v Austrálii panují v době závodu, což je měsíc říjen.

Klasickou zastávkou byl Jerez, který v testech MotoGP poprvé chyběl letos. Jihošpanělský okruh byl místem, kde každoročně MotoGP zahajovala sezonu kvalifikačním testem, který vysílala televize v přímém přenosu a hlavní cenou byl sportovní model od německého výrobce BMW. Jerez chtěli přesunout na konec listopadu, ale to výrobci odmítli s tím, že v tomto ročním období je jakýkoliv test zbytečný.

Další zasedání Komise Grand Prix  je na programu už příští víkend v Aragónu a tam bude podle Motorcycle News jedním z bodů jednání předběžný kalendář závodů a testů pro rok 2011. S nejvyšší pravděpodobností tam ale schválí jen osm testovacích dnů v předsezonní přípravě MotoGP.

Pokud ano, tak v příštím roce zahájí MotoGP přípravu začátkem února třídenním testem v Malajsii, na okruhu v Sepangu pak budou pokračovat koncem měsíce dalšími třemi dny a vše ukončí dvoudenní noční test na okruhu Losail v Kataru, plánovaný jen týden před zahájením úvodního podniku sezony 2011.

Pokud schválí vyšší počet testů, pak jenom dobře pro jezdce jako například Valentino Rossi, Casey Stoner nebo Cal Crutchlow, jenž v roce 2011 přecházejí k jiným týmům a každá minuta v sedle nového stroje navíc je pro ně životně důležitá.

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.