O pořádání závodů MotoGP má velký zájem Indie

Jedna ze světových velmocí, jenž dosud stála opodál motoristického dění je Indie. Tento asijský kolos buduje nedaleko Dillí nový závodní okruh, kde už v příštím roce počítá s formulí 1 a v roce 2012 by rádi přivítali MotoGP.

Rok 2011 bude pro všechny v indickém Greater Noida důležitý, protože proběhne homologace jejich okruhu představiteli FIA a pokud vše proběhne v pořádku, tak tam pojede formule 1 svou premiéru.

Nicméně představitelé Jaypee Group Circuit jsou připraveni na svůj okruh dostat také špičku silničního závodění a mají v plánu přivítat mistrovství světa silničních motocyklů už v roce 2012. První rok litrových motorů MotoGP a čtvrtlitrových čtyřtaktů v Moto3 by určitě přilákalo na nový okruh tisíce nadšených fanoušků.

Indie je obrovský trh pro všechny výrobce, kteří mají své stroje v šampionátu, takže i pro ně samotné to bude jen změna k lepšímu. Indové okruh staví nejen s vizí pro F1, ale rovněž pro motocykly, takže s homologací ze strany představitelů FIM by neměl být problém.

„Indie má velký zájem. Staví nový okruh zcela od začátku s tím, že už dopředu pamatují na motocykly a indický organizátor chce získat MotoGP,“ uvedl šéf IRTA Mike Trimby pro Motorcycle News. Teď je otázkou, zda Indie nahradí některý ze současných okruhů v kalendáři nebo po vzoru formule 1 se v jednom roce prostě pojede víc Velkých cen.

Není vůbec vyloučeno, že v roce 2012 zamíří motocyklový šampionát také do Abú Zabí, kde se už po dráze okruhu Yas Marina prohánějí monoposty formule 1. Začátkem letošního roku tam odjel Casey Stoner spolu s Lorisem Capirossim, aby organizátorům byli nápomocni v hledání řešení bezpečnostních rizik tohoto moderního okruhu.

Nové dvě Velké ceny tak pro sezonu 2012 nejsou vůbec vyloučeny, ale my zatím nemáme ani provizorní kalendář pro rok 2011. Dočkáme se snad už příští týden v Aragónu, protože tam mají zveřejnit předběžnou podobu termínů konání Velkých cen v příštím roce. Jedno už má být jasné nyní a to, že sezona 2011 odstartuje 20. března v Kataru.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz