O vlásek

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil vstoupil do své domácí Velké ceny jako opravdová raketa. Skvělé druhé místo v kombinovaných výsledcích volných tréninků tak jen potvrzuje, že Jakubova forma neustále roste. To potvrdil i ve velmi vyrovnané kvalifikaci třídy Moto3, ve které se umístil na pěkném sedmém místě.
O vlásek

I přes velmi slibný start do brněnské Velké ceny se však snažil tento jihomoravský rodák držet nohama pevně na zemi. Cíl byl jasný. Vklínit se mezi nejlepších šest a zajistit si tak start z druhé řady na startovním roštu. V úvodu kvalifikace se Kornfeilovi podařilo usadit na páté pozici. Pak ale musel do boxu kvůli přeháňce, která zastihla hlavně zadní část Masarykova okruhu. Čas se ale krátil a v závěrečných minutách nastala opravdová míchanice. Kornfeil byl v tuhle chvíli na šestém místě. Španěl Alex Rins atakoval našeho jezdce jako první. Na to Jakub zaslal okamžitou odpověď, když zaznamenal svůj nejlepší čas, který měl hodnotu 2´09.019. Kuba byl tedy zpět ve druhé řadě. Ne však na příliš dlouho. Ital Niccoló Antonelli v závěsu za lídrem šampionátu Sandrem Cortesem dokázal využít závěsu za tímto rychlíkem a odsunul našeho borce do třetí řady. Kubova vysněná druhá řada mu tak utekla jen o vlásek, když na nejrychlejšího zaostal o 0.944 sekundy.

 Klepněte pro větší obrázek

Jakub Kornfeil: „ Se sedmým místem můžu být docela spokojený. Mým malým snem však byla druhá řada, protože jsem věděl, že na ni mám. Nakonec mi to o vlásek uniklo v posledních vteřinách, když se tam dokázal dostat Antonelli. Sedmé místo ale vůbec není špatné a rozhodně s tím půjde závodit. Včera jsme hodně bojovali s přilnavostí předního kola. Dneska v kvalifikaci se nám tento problém povedlo odstranit a konečně jsem se na motorce mohl cítit opravdu dobře. Na jedné věci ale musíme hodně zapracovat, a to je top speed, protože se svou maximální rychlostí se v tabulce top speedu pohybuju v těch nejnižších patrech. Pak jsem ještě musel zajet do boxů kvůli malé přeháňce. Trať sice nebyla v nijak špatném stavu, ale je to spíše psychologická brzda. Proto jsem se snažil dvě kola dávat maximální pozor. Na trati se cítím velmi dobře, zejména pak v první pasáži, což bude důležité zužitkovat hlavně po startu. Znám tady několik míst, o kterých si myslím, že zde dokážu být rychlý a snad i docela dobře předjíždět. Moc bych chtěl poděkovat všem fandům a taky sponzorům a partnerům, kteří se na mě přijeli podívat, protože tvoří opravdu výbornou kulisu a moc dobře se mi tady závodí. Pro zítřek bude důležitý dobrý start a hlavně dobré počasí. “


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.