Oba Gresiniho jezdce povzbudilo zlepšení v Assenu

Jejich výkony jsou ale stále za očekáváním vedení týmu.
Oba jezdce týmu San Carlo Honda Gresini Alexe De Angelise a Toniho Elíase čeká osmé kolo světového šampionátu na americké dráze v Laguně Seca a v průběžném hodnocení šampionátu jim nyní patří v pořadí dvanáctá a čtrnáctá příčka.

„Pro tento závod jsem extrémně motivován, protože se nám nakonec daří hledat tu správnou cestu s motocyklem a pomalu se nám daří řešit naše problémy,“ uvedl Alex De Angelis.

„Vím, že když řešíte jeden problém, můžete vytvořit hned další a nalézt ideální vyvážení celého kompletu není snadné, ale jde o to, že jsme vyřešili naši největší spornou záležitost, což je zadní trakce a to je velmi důležité. Nemyslím si, že by se objevilo něco víc problematického než je toto!“

„Lagunu mám rád. V minulém roce jsem tam jel poprvé a od prvního dne tam byl rychlý. Víme, že tam pneumatiky fungovaly velmi dobře, takže se už nemůžu dočkat. Cílem je jezdit znovu v druhé skupině, ale tentokrát s nimi bojovat po celou dobu až do poslední zatáčky,“ uvedl Alex De Angelis.

Toni Elías stále cítí pocit zklamání z předchozího závodu v Nizozemí, kde ho vedení závodu penalizovalo a přišel tak o osmé místo, ale jeho zlepšení, které v Assenu předvedl, bude Španěla motivovat k dalším a ještě lepším výsledkům.

„Po posledním závodu v Assenu jsem odjížděl rozčarovaný z jeho výsledku, odsunut vedením závodu na dvanácté místo za agresivní manévr v posledním kole, ale dokonce osmé místo, které jsem měl před penalizací bylo daleko za našim očekáváním,“ řekl Toni Elías.

„Chci říct, že jsem byl povzbuzen výkonem, předjet tolik jezdců v závodu, což mě motivuje v odhodlání pokračovat v Laguně Seca tam, kde jsem nyní skončil,“ uvedl závěrem Toni Elías.

Šéf týmu Fausto Gresini k americkému podniku v Laguně Seca uvedl: „Závodit v Americe je pokaždé fantastický zážitek a Laguna Seca je speciální okruh. Odjíždíme tam v pozitivní náladě a doufejme, že tam zlepšíme naše poslední výsledky.“