Oba jezdce Repsol Hondy čeká fyzicky náročné Mugello

Základem je zvládnout co nejrychleji nastavení RC212V.
Klepněte pro větší obrázekTovární tým Repsol Hondy se svými jezdci Danim Pedrosou a Andrea Doviziosem směřují do italského Mugella k pátému podniku mistrovství světa v závodech silničních motocyklů. Dani Pedrosa v posledních třech Velkých cenách získal umístění na stupních vítězů a je jasné, že španělský jezdec je také favoritem pro italskou Grand Prix.

„Závod v Mugellu je pokaždé jedním z těch neobyčejných, protože okruh je skutečnou výzvou a fanoušci jsou tam nadšení závoděním. Jedu tam ve velmi dobrém rozpoložení,“ řekl Dani Pedrosa, kterému v průběžném hodnocení šampionátu patří čtvrtá pozice.

„Míříme do frekventované části šampionátu a naše pozice v průběžném hodnocení není tak špatná, vzhledem k problémům, které jsem měl v zimě. K tomu jsem byl spokojený s moji rychlostí ve Francii, což ukázalo na to, že se můj fyzický stav zlepšuje a mohl jsem jet rychle právě v závěru závodu.“

„To je důležitý bod pro Mugello, protože je to fyzicky náročná dráha, zvlášť v rychlých změnách směru a potřebujete tam být v plné kondici, aby jste dokázali jet agresivně, což v některých částech dráhy musíte,“ řekl Pedrosa.

„Myslím, že to bude hodně těžký závod, protože je to domácí podnik mého týmového kolegy stejně, jak pro hodně dalších z našich soupeřů. Některé týmy tam celkem dost testovaly, ale na takovou výzvu se těším,“ řekl závěrem Dani Pedrosa.

V Le Mans přišel Andrea Dovizioso o stupně vítězů v posledním kole, když ho předjel jeho týmový kolega. Závod v Mugellu je jeho domácí Grand Prix, kde se bude těšit velké divácké podpoře. I když je dráha v Toskánsku velmi fyzicky náročná a Repsol Honda na ni v průběhu roku netestuje, právě zvláštní náboj domácí podpory může pomoci italskému jezdci k letošním prvním stupňům vítězů. Dovizioso přijíždí do Itálie na šesté pozici průběžného hodnocení.

„Na Velkou cenu Itálie se doopravdy těším,“ řekl jezdec tovární Hondy Andrea Dovizioso. „Mugello je dráha, která sama o sobě vyžaduje velkou míru respektu. Je důležité tam získat správný rytmus hned na začátku kola a to není jednoduché,“ pokračoval Dovizioso. „Potřebujete najít ten správný průjezd šikanami a potom čelíte nejnáročnější části okruhu – třem zatáčkám Casanova Savelli, Arrabbiata One a Two.“

„I když jsem Ital tak ve skutečnosti na této dráze moc nejezdím, protože tady netestujeme, takže se tady vracíme až po roce. Známe klíčová místa, kde musíme získat to správné nastavení, ale dráhu znovu Klepněte pro větší obrázekzvládnout trvá pokaždé nějakou dobu.“

„Je tam spousta rychlých změn směru a to znamená, že jízda vyžaduje hodně fyzické energie. Je to tam místy hrbolaté, což také situaci komplikuje. Jako italskému jezdci mi podpora fanoušků dává energii navíc a hodinu před závodem to je opravdu neobyčejné. Je důležité využít tuto podporu k tomu, aby zvýšila váš výkon a to je právě to, na co se zaměřím, abych dokázal udělat v neděli,“ řekl Andrea Dovizioso.