Oba jezdci Fiat Yamahy se na závod v Holandsku těší

Valentino Rossi může získat v Assenu své sté vítězství.
Po velkolepé bitvě, kterou nám oba jezdci Fiat Yamahy Valentino Rossi a Jorge Lorenzo předvedli v posledních kolech katalánské Grand Prix jejich cesty stejně jak cesty ostatních týmů vedou z jihu Evropy na sever do holandského Assenu, kde se už v sobotu pojede holandská Grand Prix.

Pro Valentina Rossiho může závod v Holandsku znamenat další milník v jeho kariéře, protože v Katalánsku si dojel pro své devětadevadesáté vítězství a už tuto sobotu má velkou příležitost získat rovnou stovku. Ital na dráze v Assenu zvítězil již šestkrát. V minulém roce tam ale hned v prvním kole narazil do Randy De Punieta a s poškozeným motocyklem nakonec dojel až jedenáctý.

„Assen je velmi speciální dráha pro všechny jezdce a je to skvělé místo k jízdě na motocyklu MotoGP a to dokonce, když to bylo mnohem lepší předtím než změnili jeho rozvržení,“ řekl před cestou do holandského Assenu Valentino Rossi. „V minulém roce jsem si tam vybral svou nejhorší chvilku sezony, takže to chci odčinit dobrým výkonem, protože fanoušci tam jsou velmi nadšení a zaslouží si dobrou podívanou.“

„Po Barceloně víme jak silní jsme my, ale stejně tak jsou silní naši soupeři, takže si nemůžeme dovolit polevit a musíme dál pokračovat v úsilí,“ pokračoval Rossi. „Montmelo bylo fantastické, jedno z mých vůbec nejlepších vítězství, ale šampionát je velmi vyrovnaný mezi třemi z nás a tak se musím pokusit vyhrát znovu a dostat se do vedení,“ řekl závěrem Valentino Rossi, kterému je jasné, že za této situace tady není žáden prostor pro jakoukoliv chybu.

Assen je pro dvaadvacetiletého Jorge Lorenza místem, kde dokáže předvést velmi dobrý výkon. V Holandsku si připsal jedno vítězství v nejnižší kubatuře a ve čtvrtlitrech tam zvítězil celkem dvakrát. V minulém roce bral v Assenu body za šesté místo, ale po závodu v Barceloně, kde byl poražen svým týmovým kolegou, bude jeho motivace stejně, jak motivace jeho týmu na druhé straně garáže Fiat Yamahy pro sobotní závod velmi vysoká.

„Nikdy bych si po pádu v Jerezu nedokázal představit, že bych měl příležitost se tak rychle dostat znovu do vedení, ale v čele jsem spolu s Caseym a Valentinem!“ řekl Jorge Lorenzo, druhý muž závodu v Barceloně. „Poslední tři závody byly fantastické a skoro až neuvěřitelné a právě v této chvíli je to pro tři z nás skoro jako bychom začínali šampionát úplně od začátku.“

„Assen je mým oblíbeným okruhem a jedu tam s pocitem jistoty ve svůj motocykl, pneumatiky Bridgestone a s celým velmi motivovaným týmem,“ pokračoval Lorenzo. „V minulém roce jsem tam byl šestý, takže nejdůležitější je zlepšit se, ale samozřejmě jsou mým cílem další stupně vítězů, protože vyrovnané výsledky je způsob, jak zůstat blízko vedení šampionátu.“

„V Barceloně jsme měli podařený test a nyní věřím, že předvedeme naše zlepšení ještě lepším výkonem v Holandsku,“ řekl závěrem Jorge Lorenzo, který je po svém premiérovém ročníků v MotoGP plném zranění, letos ve velmi dobré formě a po šesti kolech má na kontě sto šest bodů.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.