Oba jezdci Monster Tech 3 jedou doma a daří se jim

Američané z Monster Tech 3 jsou po prvním tréninku spokojeni, Yamaha jim dodala některé aktualizace pro jejich stroje YZR-M1 a ty se jeví jako velmi prospěšné, protože Spies skončil pátý a Edwards osmý.

Ben Spies byl v pátek na dráze v Laguně Seca nejrychlejším netovárním jezdcem, nejrychlejším nováčkem a také porazil Valentina Rossiho z jejich továrního týmu, když kolo zajel o 0,020 sekundy rychleji. Jezdec v barvách vlajky Texasu potřebuje zapracovat na lepší stabilitě jeho Yamahy a pokud se jim to podaří, věří v další zlepšení. Dráhu v Laguně zná dobře, nepotřebuje se ji učit a tak veškerý čas teď věnuje nastavení pro závod.

„Je to legrační, ale znám tuto dráhu tak dobře a přesto, že jsem tu nebyl jen chvíli, trvalo mi nějakou dobu než jsem si ji znovu připomněl,“ řekl na úvod Ben Spies. „S pátým místem v prvním tréninku jsem spokojený stejně jako s časy na kolo, kterých jsem tu dosáhl. Přijet domů a být vpředu před domácím publikem, nemůžu být zklamaný umístěním po prvním dnu.“

„Věřím, že motocykl dokážeme ještě zlepšit, protože jsem měl pár drobných problémů, které jsou snadno opravitelné,“ pokračoval Američan. „Rád bych motorku, která dokáže o něco lépe absorbovat nerovnosti, ale to není nic, co by mě příliš zdržovalo.“

„V závěru jsem zajel sérii kol, které sice nebyly rychlé, ale konzistentní, což mi udělalo velkou radost. Potřebuji získat několik desetinek na kolo a věřím, že zítra dokážu figurovat ještě blíž vedoucím příčkám,“ řekl závěrem Ben Spies.

Šestatřicetiletý Edwards přijel po smutném závodu v Německu trošku v rozpacích, ale hned první den všechny přesvědčil, že je stále rychlý a s časem 1´22,971 sekundy mu patřila osmá příčka. Také Edwardsovi Yamaha aktualizovala motorovou specifikaci a ten toho okamžitě využil, když po většinu času v tréninku figuroval pátý.

„Jsem moc rád, že jsem zpátky doma a závodím před americkými fanoušky a také jsem velmi šťastný, protože se trénink vyvíjel celkem dobře,“ řekl v pátek odpoledne Colin Edwards.

„Začal jsem s měkčí specifikací přední i zadní pneumatiky a nedokázal zatáčet tak dobře, jak bych potřeboval, ale v závěru jsme přezuli na tvrdší volbu a okamžitě jezdil o téměř půl sekundy rychleji,“ pokračoval Američan v komentáři k prvnímu tréninku na GP USA.

„S výkonem motocyklu jsem velmi spokojený a rád bych Yamaze poděkoval za jejich podporu. Díky zlepšením teď máte na motorce mnohem lepší cit a daleko pohodlněji dokážete jezdit konzistentní časy na kolo. Věřím, že tu dokážeme absolvovat výrazný víkend.“