Oba jezdci Repsol Hondy zahájili víkend velmi dobře

Pedrosa a Dovizioso mají navíc prostor pro další zlepšení.
Klepněte pro větší obrázekPo prvním tréninku, za tropických teplot na okruhu v Sepangu, panuje v boxech továrního týmu Hondy spokojenost. Dani Pedrosa a Andrea Dovizioso si svými časy zajistili umístění mezi nejlepšími pěti prvního dne příprav na Velkou cenu Malajsie a očekávají další zlepšení v průběhu soboty.

Dani Pedrosa během tréninku ladil nastavení své Hondy spolu s pneumatikami Bridgestone a nakonec zajel třetí čas se ztrátou půl sekundy na dnes nejrychlejšího Jorge Lorenza. V posledních dvou letech si Pedrosa dojel v Sepangu pro první místo na startu a o to samé se rovněž pokusí v zítřejší kvalifikaci.

„Jsem spokojený s tím jak proběhl první volný trénink a my si vytvořili dobrý základ pro závodní víkend,“ řekl Dani Pedrosa. Jak se očekávalo, venku bylo opravdu velké horko a první trénink je pro tuto Grand Prix vždy nejnáročnější, protože nějaký čas zabere se aklimatizovat. Do neděle teplo nebude problém.“

„Dráha byla trošku špinavá, což mělo vliv na přilnavost, ale to je pro Sepang normální a v průběhu víkendu se to zlepší. Časy na kolo jsou už teď celkem konkurenceschopné, protože na tomto okruhu testujeme a všechny týmy mají k dispozici velké množství dat ještě dřív než tady přijedeme.“

„Nedělám si starosti, že jsem v tomto stádiu půl sekundy za nejlepším časem. Není to tak důležité a máme ještě nějaké oblasti, kde budeme pracovat na zlepšení. Dosáhnout velmi dobré stability na brzdách je pro nás klíčovou oblastí a budeme pracovat na tom, abychom pro zítřek udělali nějaká zlepšení v nastavení,“ řekl závěrem Dani Pedrosa.

Andrea Dovizioso svým nejlepším časem 2´03,142 sekundy zaostal za svým týmovým kolegou jen o 0,384 sekundy a získal pátý nejlepší čas dne. Jízdu na dráze v Sepangu si Ital užívá a je přesvědčen, že další zlepšení bude následovat hned v zítřejším druhém tréninku.

„Tento okruh mám rád, cítím se dobře a stejně tak dobrý byl dneska můj kontakt s motocyklem. Začali jsme pracovat na určitých možnostech nastavení správným směrem a zejména pak na nastavení řízení trakce,“ řekl Andrea Dovizioso.

Klepněte pro větší obrázek„Toto je pro Sepang velmi důležitý faktor, abychom po celý závod dokázali být konzistentní, protože tu není tak vysoká přilnavost a výkon pneumatik může ke konci závodu slábnout. Na několika dalších změnách budeme pracovat zítra a věřím, že se ještě můžeme zlepšit.“

„Podmínky na dráze byly dneska velmi náročné. Bylo velké horko a vlhko a kromě teplot okolního prostředí si musíme navíc poradit s teplem, jenž vytváří samotný motocykl,“ řekl závěrem Dovizioso, který své první stupně vítězů v MotoGP získal právě na okruhu v Sepangu v roce 2008.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.