Oba jezdci Suzuki jsou po kvalifikaci až v druhé desítce

Capirossi startuje jedenáctý a Vermeulen čtrnáctý.
Klepněte pro větší obrázekLoris Capirossi bude do nedělního závodu v Indianapolis Motor Speedway startovat z jedenácté pozice na startovním roštu, to znamená z podobné pozice jako v minulém roce, kdy se kvalifikoval jako třináctý a v samotném závodu dojel za Colinem Edwardsem na šestnáctém místě. Ovšem to bylo za mnohem dramatičtějších okolností vzhledem k podmínkám, které tehdy na okruhu panovaly.

„V průběhu dne jsme se o něco zlepšili, ale stále to není dostatečné zlepšení, abychom zůstali s jezdci vpředu, takže se v zítřejším zahřívacím tréninku pokusíme nastavit motocykl ještě o něco lépe,“ řekl jedenáctý v kvalifikaci Loris Capirossi.

„Dokázali jsme použít dalších několik nových dílů spolu s novým podvozkem a měl jsem z toho dobrý pocit. Stále ale bojujeme v pomalých zatáčkách, takže na tom také potřebujeme zapracovat.“

„Byl to celkem náročný den a jen doufám, že zítra bude hezké počasí, tak abychom se stačili zlepšit pro samotný závod. Přesto jsem pořád optimistou a protože jsou časy tak vyrovnané věřím, že pokud se zlepšíme jen o trošku, můžu se dostat mezi nejlepších pět,“ uvedl závěrem Loris Capirossi.

Australanem v barvách tovární Suzuki není nikdo jiný než Chris Vermeulen, kterému se v sobotu odpoledne moc nedařilo a startuje až z páté řady spolu s Canepou a Kalliem. Vermeulen spolu s týmem postupně zlepšovali své časy na kolo už od dopoledního druhého tréninku a vše vypadalo na celkem příznivý kvalifikační výsledek. Bohužel se tak nestalo a Vermeulena čeká ještě hodně práce v ranním zahřívacím tréninku.

„V dopoledních jízdách jsme hodně pracovali na nastavení motocyklu a to se postupně zlepšovalo,“ uvedl po kvalifikaci Chris Vermeulen. „Odpoledne jsme pak zkoušeli tvrdší směsi pneumatik, ale ty nevypadaly, že by mi mohly pomoct, takže jsem použil měkčí a ta měla velmi dobrou životnost, takže si myslím, že bude pneumatikou, s kterou pojedeme závod.“

„Vyměnili jsme motor, seřídili zavěšení a zlepšili nastavení motocykl v průběhu kvalifikačního tréninku, ovšem jsem trošku zklamaný, protože několik desetinek bych dokázal získat, ale nebyl jsem konzistentně rychlý. V zahřívacím tréninku ještě provedeme pár změn a doufejme, že to naši situaci zlepší,“ řekl závěrem Chris Vermeulen.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře