Obhajoba titulu bez hlavního sponzora a v barvách společnosti

Na pondělí jednadvacátého února má tovární tým Yamahy naplánovanou oficiální prezentaci v Malajsii a je pravděpodobné, že jejich top tým bude vlajkovou lodí oslav 50. výročí závodních aktivit Yamahy v GP.
Obhajoba titulu bez hlavního sponzora a v barvách společnosti

Nastoupit bez hlavního sponzora je velmi zvláštní situace, když nejlepší tým posledních tří let mistrovství světa silničních motocyklů nemůže po odchodu Fiatu sehnat nového strategického partnera. Yamaha koncem roku 2010 jednala se zástupci společností Petronas a AirAsia, ale do této chvíle nebyly výsledky nijak komentovány.

Podle britského Motorcycle News se tak tovární skupina v čele s obhájcem titulu Jorgem Lorenzem a šampionem superbajků z roku 2009 Benem Spiesem v pondělí představí v modrých barvách společnosti. Barevné schéma samozřejmě může doznat určitých změn ve srovnání s tím, co Yamaha použila v posledních dvou dnech úvodního testu MotoGP, ale podstatný rozdíl by to již neměl být.

Potíže s hledáním sponzora nemusí pro Japonce znamenat zase tak zásadní problém. V roce 2011 slaví Yamaha kulaté výročí v podobě padesáti let závodění v seriálu Grand Prix a japonský výrobce může tuto situaci šikovně využít ve svůj prospěch. Mají v plánu podniknout řadu propagačních akcí a jejich tovární stroje YZR-M1 v barvách společnosti tomu jen dodají potřebnou váhu.

Na tuto skutečnost poukázal Masao Furusawa, když naznačil, že tovární tým v barvách společnosti,  bude v rámci oslav padesátého výročí závodních aktivit Yamahy vítaný. Furusawa také vzpomněl na rok 2004, tehdy totiž oslovil společnost vlastnící tabákovou značku Gauloises a pro sezonu 2005 chtěl pozastavit sponzorování, aby mohla Yamaha závodila v barvách YMC. Tehdy totiž slavili padesát let vzniku Yamaha Motor Company (YMC).

„Letos máme padesáté výročí závodění a cítím to stejně,“ uvedl Masao Furusawa pro Motorcycle News. „Pro sponzory zůstávají dveře vždy otevřeny, ale ještě předtím představíme naši značku v modrých barvách společnosti. Doufejme ale, že letos někdo ze sponzorů přijde a zaklepe na dveře Yamahy, protože pro další ročník bych nového sponzora opravdu chtěl získat.“

Yamaha neřeší otázku hlavního sponzora pouze v případě jejich továrního MotoGP týmu, ale také v šampionátu produkčních motocyklů WSBK. Motocykly Yamaha R1 Marca Melandriho a Eugene Lavertyho již nebudou mít potisk s nápisem Sterilgarda, ale již se představili v modrobílé kombinaci Yamahy. Gigant v podobě japonského výrobce si ale něco takového může dovolit, tedy alespoň v letošním historický významném ročníku pro Yamahu.

Nechejme se překvapit, protože už v pondělí uvidíme, jak letošní model tovární YZR-M1 bude vypadat. Jen pro zajímavost, na níže uvedené fotografii je superbiková Yamaha YZF-R1 2011 Marca Melandriho. Na hlavní fotografii je Yamaha YZR-M1 Jorge Lorenza v barvách, které Yamaha použila naposledy začátkem února v Sepangu.

Klepněte pro větší obrázek


10. března | Mladý Francouz musel do svého prvního závodu v MotoGP odstartovat z boxové uličky. odkaz
10. března | Quartararo měl problém hned na startu. odkaz
10. března | Pódium třídy Moto2: odkaz
10. března | Baldassarri velmi těsně udržel Lüthiho za sebou a stává se vítězem GP Kataru třídy Moto2. odkaz
10. března | Jaume Masiá je po nehodě v závodě Moto3 v pořádku. odkaz