Od příštího roku bude novým titulárním sponzorem Yamahy Monster

Dosud byl hlavním sponzorem tovární Yamahy Movistar. To se ovšem od příštího roku změní. Novým hlavním sponzorem bude Monster Energy.
Od příštího roku bude novým titulárním sponzorem Yamahy Monster

Dosud jsme byli zvyklí vídat na strojích tovární Yamahy velké logo Movistaru, který je hlavním sponzorem týmu. Monster je aktuálně hlavním sponzorem satelitního týmu Yamahy – Tech 3.

Tým Tech 3 bude ovšem příští rok využívat stroje KTM, Yamahu tedy opouští a vzhledem k tomu, že KTM je hodně spojena s Red Bullem, nedalo se očekávat, že by tým dále spolupracoval s (pro Red Bull) konkurenčním Monsterem.

Tech 3 začne spolupracovat s KTM

Tech 3 začne spolupracovat s KTM

Jak Yamaha již oficiálně potvrdila, firma Monster Energy se stane od roku 2019 titulárním sponzorem tovární Yamahy. Kromě titulárního sponzora se změní i název týmu. Tým tovární Yamahy od příštího roku ponese název Monster Energy Yamaha MotoGP Team.

Jezdci tovární Yamahy – Valentino Rossi a Maverick Viňales – již s Monsterem spolupracují. Od příštího roku budou ovšem mít v designu tohoto sponzora vyvedený celý motocykl i kombinézy.

Yamaha nespolupracuje s Monsterem pouze v MotoGP, ale i v jiných disciplínách - například: Monster Energy Supercross, AMA Motocross, MotoAmerica SuperBike & SuperSport, FIM Motocross World Championship a Suzuka 8 Hours. Díky víceleté smlouvě mezi továrním týmem Yamahy v MotoGP a Monsterem se tak tato široká spolupráce posune na ještě vyšší úroveň.

Zdroj a foto: Yamaha

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz