Od roku 2022 by se mohlo MotoGP jezdit v Maďarsku

Společnost Dorna Sport oznámila, že by se v roce 2022 do kalendáře MotoGP mohlo připojit Maďarsko.
Od roku 2022 by se mohlo MotoGP jezdit v Maďarsku

Od roku 2022 by se mohly závody MotoGP jezdit v Maďarsku. Dorna Sport oznámila, že již došlo k podpisu předběžné dohody, na základě které se počítá s tím, že by se v Maďarsku měly jet závody MotoGP v letech 2022 až 2026. Definitivní smlouva by měla být podepsána před koncem února 2020.

Maďarsko už v minulosti pořádalo motocyklovou Grand Prix. Konkrétně se jednalo o dva ročníky. Jelo se v letech 1990 a 1992 na Hungaroringu.

Předběžný kalendář MotoGP pro rok 2020 - Brno potvrzeno

Předběžný kalendář MotoGP pro rok 2020 - Brno potvrzeno

Pro příští závody, které by se v Maďarsku měly jet v letech 2022 až 2026, se ovšem s Hungaroringem nepočítá. Vzniknout by měl nový okruh – pravděpodobně na východě země. Definitivní rozhodnutí o místě konání by mělo padnout počátkem příštího roku.

„Jsem velmi hrdý na to, že mohu oznámit zahájení jednání o začlenění další země do budoucího kalendáře MotoGP,“ sdělil Carmelo Ezpeleta, šéf Dorny. „Nový závod a nový okruh v Maďarsku představuje vzrušující vyhlídku pro nás všechny a zároveň vrací MotoGP do země, která má velkou tradici ve světě motocyklových závodů. Jsme velmi rádi, že MotoGP tam bude v budoucnu hrát významnou roli,“ dodal Ezpeleta. 

Zdroj: motogp.com, foto: Suzuki

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz