Odchodu Kawasaki je škoda, říká Melandri a míří zpět ke Gresinimu

Motorku týmu Hayate se podařilo navzdory omezeným prostředkům vylepšit.
Marco Melandri je po deseti závodech druhým nejlepším netovárním jezdcem v klasifikaci šampionátu, a to před začátkem sezóny nečekal zřejmě nikdo. S týmem Hayate a motorkou Kawasaki dokázal vystoupit i na pódium, přesto japonského výrobce nepřiměl změnit názor na budoucnost v MotoGP, což ho mrzí.

Během víkendu německé Grand Prix potvrdila Kawasaki svůj úplný odchod z MotoGP na konci letošní sezóny a sdělila všem členům týmu Hayate, že si můžou hledat jiné angažmá. Melandri by s tím problém mít neměl.

"Jsem zklamaný, protože motor je u této motorky velmi dobrý. Byl to ten největší krok vpřed od minulé sezóny, je velmi výkonný a přísun výkonu má hladký průběh. S malým rozpočtem se nám také podařilo hodně vylepšit šasi a elektroniku," konstatoval Melandri.

"Letos jsem bez peněz byl v polovině sezóny šestý v šampionátu, před jedním strojem HRC, jednou Ducati a oběma Suzuki, takže jsme odvedli dobrou práci. Tohle nikdo neočekával, ale rozhodnutí Kawasaki musím respektovat."

Melandri se tak na konci roku s největší pravděpodobností vrátí k Hondě Fausta Gresiniho, z které před dvěma lety odešel do tovární Ducati. I když jednání zatím vede i se Suzuki a LCR Hondou Lucia Cecchinella.
11:35 | Niccolo Antonelli dnes slaví 22 let.
21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz