Odvolací soud FIM zamítl protest proti aerodynamickému prvku Ducati

V pátek zasedal odvolací soud FIM, který řešil hodně diskutovaný prvek na motocyklech Ducati. Rozhodnutí padlo až v úterý pozdě večer. Soud protest zamítl.
Odvolací soud FIM zamítl protest proti aerodynamickému prvku Ducati

Do Grand Prix Kataru nasadila Ducati spoiler umístěný na zadní kyvné vidlici těsně před zadní pneumatikou. Dle Ducati tento prvek pomáhá chlazení pneumatiky. Ostatní výrobci se však domnívají, že tento prvek vytváří přítlak, což by bylo proti pravidlům. Všichni ostatní výrobci kromě Yamahy tedy po závodě v Kataru podali protest. Protest byl zamítnut. Výrobci se tedy odvolali k odvolacímu soudu.

Odvolací soud FIM již zasedal, rozhodnutí padne příští týden

Odvolací soud FIM již zasedal, rozhodnutí padne příští týden

Odvolací soud FIM zasedal už minulý pátek, ale na konečné rozhodnutí si ponechali delší čas. Konečný výsledek byl oznámen zúčastněným stranám až v úterý a následně byl pozdě večer oznámen i veřejnosti. Soud rozhodl, že spoiler odpovídá předpisům, takže výsledky GP Kataru jsou považovány za konečné, Ducati smí v dalších závodech tento prvek používat a jiné týmy už proti tomuto prvku nebudou moci dále podávat protesty, pokud Ducati v dalších závodech tento prvek použije.

Protestující týmy nyní mají možnost odvolat se k Arbitrážnímu soudu pro sport. Na podání případného odvolání mají týmy pět dnů.

Zdroj: motogp.com, foto: Ducati

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz