Odvolací soud FIM zamítl protest proti aerodynamickému prvku Ducati

V pátek zasedal odvolací soud FIM, který řešil hodně diskutovaný prvek na motocyklech Ducati. Rozhodnutí padlo až v úterý pozdě večer. Soud protest zamítl.
Odvolací soud FIM zamítl protest proti aerodynamickému prvku Ducati

Do Grand Prix Kataru nasadila Ducati spoiler umístěný na zadní kyvné vidlici těsně před zadní pneumatikou. Dle Ducati tento prvek pomáhá chlazení pneumatiky. Ostatní výrobci se však domnívají, že tento prvek vytváří přítlak, což by bylo proti pravidlům. Všichni ostatní výrobci kromě Yamahy tedy po závodě v Kataru podali protest. Protest byl zamítnut. Výrobci se tedy odvolali k odvolacímu soudu.

Odvolací soud FIM již zasedal, rozhodnutí padne příští týden

Odvolací soud FIM již zasedal, rozhodnutí padne příští týden

Odvolací soud FIM zasedal už minulý pátek, ale na konečné rozhodnutí si ponechali delší čas. Konečný výsledek byl oznámen zúčastněným stranám až v úterý a následně byl pozdě večer oznámen i veřejnosti. Soud rozhodl, že spoiler odpovídá předpisům, takže výsledky GP Kataru jsou považovány za konečné, Ducati smí v dalších závodech tento prvek používat a jiné týmy už proti tomuto prvku nebudou moci dále podávat protesty, pokud Ducati v dalších závodech tento prvek použije.

Protestující týmy nyní mají možnost odvolat se k Arbitrážnímu soudu pro sport. Na podání případného odvolání mají týmy pět dnů.

Zdroj: motogp.com, foto: Ducati

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.