Oficiální prohlášení FIM

Oficiální prohlášení FIM (Mezinárodní motocyklové federace) potvrzuje rozhodnutí ředitelství závodu v Sepangu.

Během GP v Sepangu jezdec s číslem 46, Valentino Rossi, úmyslně opustil svou ideální stopu v zatáčce číslo 14, čímž donutil jiného závodníka opustit svou stoupu, což mělo za následek kontakt, který způsobil pád druhého jezdce.

Toto je považováno za nezodpovědnou jízdu, která ohrožuje ostatní závodníky. Jedná se o porušení pravidla číslo 1.21.2.

Oba účastníci incidentu byli přítomni přehrávání události. Znovu byly prohlédnuty záběry z incidentu. Oba závodníci podali svá prohlášení k situaci.

V důsledku rozhodnutí ředitelství závodu byly jezdci číslo 46 přiděleny tři trestné body v souladu s článkem 3.2.1. disciplinárního řádu Velkých cen mistrovství světa FIM.

Valentino Rossi se proti rozhodnutí ředitelství závodu odvolal ke komisařství FIM. Komisařství FIM pak jednomyslně potvrdilo penalizaci udělenou ředitelstvím závodu.

V souladu s článkem 3.4.2.2 pravidel Velkých cen světového šampionátu silničních motocyklů FIM, není možné podat nový protest, když komisařství FIM potvrdilo rozhodnutí ředitelství závodu.

Vzhledem k tomu, že jezdec již jeden trestný bod měl, dosáhl teď počtu čtyř trestných bodů, což znamená, že v příštím závodě ve Valencii bude muset startovat z posledního místa.

(Zdroj: motogp.com)