Oficiální prohlášení z tábora Jakuba Kornfeila - Co je psáno, to je taky dáno

A nikdy to není jinak! Tedy aspoň mezi slušnými lidmi. Již odpradávna totiž platí, že pokud není něco, jak již naší předkové říkali „černé na bílém“, existuje vždy stále ještě šance, že se i ty nejkrásnější sny a představy můžou s obyčejným tlesknutím rozplynout jako pára nad hrncem.
Oficiální prohlášení z tábora Jakuba Kornfeila - Co je psáno, to je taky dáno

Zkrátka pro některé, mezi něž by se v předešlých dnech daly zařadit i jisté „velmi dobře informované“ mediální zdroje v ČR, hlavně pak z oblasti motoristického sportu, dokud není smlouva ať už o čemkoliv a hlavně pak podotýkáme, smlouva v oblasti sportu signována, je vše okolo jen a jen z oblasti čirých spekulací, či řečeno jinak, jedná se zkrátka a dobře vždy o tzv. bulvární šum. Na druhou stranu ale chápeme, že jisté týmy v paddocku jsou poměrně dobře sledovány, a proto se některé věci šíří možná až moc rychle a nepřesně.

Byli bychom velmi neradi, aby naše dnešní komuniké někdo pochopil nějak zle či třeba osobně, nicméně to co předcházelo, se nedá označit nijak jinak než jako obyčejný hon za senzací. Nemáme pak v žádném případě vůči našim fanouškům žádné tajnosti a jejich náklonnosti si nesmírně vážíme, ale i my máme určité závazky vůči našim partnerům a sponzorům atd., se kterými kariérní kroky Jakuba Kornfeila plánujeme. Jakákoliv nepodložená informace pak vrhá drobný stín nevěrohodnosti i na nás. Vůči soupeřům na závodní trati chováme stejný respekt jako ke každému, kdo se nám snaží pomoci a to stejné se pak snažíme i přenést do závodních jako i mimo závodních aktivit. I proto nám podobné uspěchané akce ze strany médií, vystavěné navíc na zcela nepřesném překladu a interpretaci slov vytržených z kontextu, byť patřila shodou okolností třeba i rovnou majiteli budoucího týmu, za který Jakub Kornfeil v následující sezóně pojede, nijak neprospívají.

Je skvělé, že se Jakubu Kornfeilovi dostalo nabídky přímo od renomovaného holandského týmu RW Racing Team, aby jeho barvy v příští sezóně v kategorii Moto3 hájil a srdce snad každého motocyklového fanouška určitě při přečtení takové zprávy zaplesalo. Nahradí zde španělského rychlíka Luise Saloma, a tak naši ,,osmdesátčtyřku“ uvidíme sedlat motocykl Kalex vybavený motorem od rakouské KTM.  Ještě před dvěma lety bychom si o takovém týmu mohli nechat jen zdát, teď se to ale stalo skutečností. Všichni naši partneři za námi v tomto rozhodnutí pevně stáli a patří jim za to obrovské poděkování. 

Ti co se o motoristický sport zajímají hlouběji, ví, jak těžké je v dnešní době sehnat nejen adekvátní angažmá pro výkonový růst jezdce, ale k tomu i potřebný budget a proto je neoddiskutovatelné, že by to měl každý respektovat. Kariéra sportovce a potažmo i úspěch je odvislý od mnoha faktorů a tohle je právě jeden z těch velmi důležitých. V budoucnu rádi na Vaše dotazy popravdě odpovíme, od toho je i uvedený kontakt níže.

Závěrem bychom pro upřesnění jen chtěli dodat, že k opravdovému podpisu smlouvy mezi Jakubem Kornfeilem a jeho novým týmem RW Racing došlo tuto neděli a celý tým okolo Jakuba je za to velmi rád, protože se vše podařilo vyřešit mnohem rychleji, než se původně předpokládalo. Velkou zásluhu v rychle probíhajícím jednání mají také představitelé generálního sponzora firmy Redox, se kterými se každý krok a každá nabídka pečlivě konzultovala. Jak tomu bylo i v sezoně 2012, i další rok bude mít Jakub svého generálního sponzora v názvu své formace. Věříme, že úsilí všech na pozadí bude odměněno dobrými výsledky v následující sezóně, které pak rovněž potěší nejen naše partnery a sponzory, ale také Vás fanoušky.

Jakub Kornfeil: „Teď už je to oficiální a já jsem nesmírně šťastný! To stejné můžu asi říct i o lidech, kteří mi v mojí kariéře pomáhají. Konečně máme za sebou to dlouhé vyjednávací období, v němž jsme z několika možných nabídek, vybrali myslím tu nejlepší. Za dva roky v italském týmu jsem se toho dost naučil, nastal však čas posunout se o kus či možná i o „stupínek“ výše. Sliboval jsem, že jasno o mé budoucnosti budu mít v průběhu zámořského turné a je mnohem lepší, že se tak stalo ještě před jeho začátkem. Po zbytek sezóny tak můžu závodit s čistou hlavou a pokusit se porvat a urvat i nějaký lepší výsledek. Samozřejmě bych chtěl touto cestou poděkovat všem, kteří mi nejen drží palce, ale i mne významně podporují, hlavně pak vedení firmy Redox, jejichž barvy věřím, že budu v příští sezóně reprezentovat ještě lépe.“

13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.
13. srpna | Tým Aspar Moto3 pojede od roku 2018 s motocykly KTM.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Rakouskou pole position vybojoval Márquez

MotoGP: Rakouskou pole position vybo…

V Rakousku se z prvního místa do závodu vydá Marc Marquez. Společnost mu v první řadě budou dělat jezdci Ducati - Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

12.  8.  2017 | | 3 N/A
MotoGP: Po dešti se jezdci na dráhu moc nehnali, nejrychlejší Dovi

MotoGP: Po dešti se jezdci na dráhu …

V závěru tréninku Moto3 začalo pršet, takže jezdci MotoGP měli v úvodu také mokrou dráhu a většina z nich moc nespěchala z boxů. Nejlepší časy nakonec zajeli Dovi, Viňales a Pedrosa.

11.  8.  2017 |
MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Marc Márquez

MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Mar…

V Rakousku je nyní sucho. Časy do první trojici v sobotu dopoledne zajeli Marc Márquez, Johann Zarco a Andrea Iannone.

12.  8.  2017 |
MotoGP: V neděli dopoledne kraloval Dovizioso

MotoGP: V neděli dopoledne kraloval …

Andrea Dovizioso je nejrychlejším mužem nedělního warm upu. V první trojici skončili i Marc Márquez a Maverick Viňales.

13.  8.  2017 |