Ohlasy z Valencie

Přinášíme ohlasy na vítězný závod Karla Abrahama ve španělské Valencii, kde hovoří jeho otec Karel Abraham, ředitelka Automotodromu v Brně paní Ulmanová, šéfmechanik Marco Grana a přítelkyně Nikola.
Ohlasy z Valencie

Karel Abraham starší, manažer týmu a otec v jedné osobě po závodu ve Valencii řekl: „Dvě kola před cílem, kdy se Kája propadl na čtvrté místo mi zatrnulo a už jsem přestával věřit, že to dotáhne na stupně vítězů. Podařilo se mu to, jel nádherně a vítězství si vybojoval. Ten okamžik, kdy projel cílem neumím popsat, protože to byla taková radost, prostě nádhera.“

„Po šesti sezonách v mistrovství světa jsme to dokázali. Jeho prvenství je ale úspěchem celého týmu. Každý má na něm svůj díl. Kája dnes prodal stoprocentně úsilí všech, kteří se snažili mu při závodech připravit co nejlepší podmínky. Tým za ním stál, i když se mu nedařilo. Proto jsem rád, že závěr letošní sezony přinesl nejen stupně vítězů, ale také první vítězství, které je odměnou nám všem.“

„Celkově skončil v mistrovství světa desátý, ale měl na to být do pátého místa. Bohužel měli jsme problémy s italskou značkou RSV, od které jsme nakonec odešli a přestup k FTR byl určitě správným krokem, jenže když už se dostal do formy, přišla v Brně nezaviněná kolize s De Rosou a zranění, které nás opět přibrzdilo. Nakonec ale potvrdil své jezdecké kvality,“ řekl šéf týmu Cardion AB Motoracing Karel Abraham starší.

Ve Valencii byla rovněž ředitelka brněnského Automotodromu Ivana Ulmanová, která vítězný závod střední kubatury Moto2 viděla takto: „Byl to fantastický závod, Kája odvedl skvělý výkon. Dokázal, že to má v sobě a že je schopný vítězit. Připravil nám všem ve Valencii nepopsatelný zážitek. Hymnu jsem probrečela, ale nebyla jsem v týmu sama a za slzy se dnes nestyděli ani jinak drsní mechanici.“

„Byla to bitva, při které jsem prožila hodně krásné chvíle, ale také dost strachu a obav, jak to skončí. Jsme na něho ale všichni pyšní. Udělal navíc i obrovskou reklamu České republice, protože tolik gratulací, objímaní, úsměvů a polibků od členů týmů, politiků, pořadatelů, novinářů, kteří za námi přišli, jsem ještě nezažila.“

„Velký dík patří i jeho Fan klubu, který tady vytvořil skvělou atmosféru. Káju ale povzbuzoval i na předešlých závodech, kde se třeba nedařilo, takže i jim moc děkuji. Věřím, že tahle podpora všem vydrží i v příští sezoně, kdy Káju čeká královská třída MotoGP a v ní se prosadit bude vyžadovat čas a strašně moc tvrdé práce od každého člena týmu,“ uvedla Ivana Ulmanová z brněnského Automotodromu.

Svůj pohled na dnešní úspěch rovněž nabídl Ital Marco Grana, šéfmechanik týmu Cardion AB Motoracing, když řekl: „S Kájou jsem vstoupil kdysi do mistrovství světa. Mě bylo jednadvacet let, takže asi proto jsme si od začátku rozuměli. Je to bezvadný klub, pracovitý a velký bojovník. Dnes to potvrdil.“

„Jsem šťastný, že vyhrál. Problémy se spojkou v sobotní kvalifikaci mě mrzely, i když s tím člověk nic nenadělá, to se prostě stane. Závod ale začal Kája dobře a jeho časy potvrzovaly, že motocykl je dobře naladěný. V závěru to byly nervy, ale vyhráli jsme,“ řekl Marco Grana.

Nadšení všech závěrem potvrdila také přítelkyně Karla Abrahama Nikola. „Jsem šťastná, že to Kájovi vyšlo. Stála jsem dnes za první zatáčkou a ten pocit, když projel cílem jako vítěz, byl nádherný. Moc jsem mu fandila. Byl to těžký závod, musel strašně bojovat. Byla jsem už na hodně jeho závodech, ale takové drama jsem ještě neprožívala. Máme, co oslavovat“.

18:35 | Jorge Navarro prodloužil s týmem Gresini. Pojede s nimi ve třídě Moto2 i v následujícím roce.
13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Rakouskou pole position vybojoval Márquez

MotoGP: Rakouskou pole position vybo…

V Rakousku se z prvního místa do závodu vydá Marc Marquez. Společnost mu v první řadě budou dělat jezdci Ducati - Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

12.  8.  2017 | | 3 N/A
MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Marc Márquez

MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Mar…

V Rakousku je nyní sucho. Časy do první trojici v sobotu dopoledne zajeli Marc Márquez, Johann Zarco a Andrea Iannone.

12.  8.  2017 |
MotoGP: V neděli dopoledne kraloval Dovizioso

MotoGP: V neděli dopoledne kraloval …

Andrea Dovizioso je nejrychlejším mužem nedělního warm upu. V první trojici skončili i Marc Márquez a Maverick Viňales.

13.  8.  2017 |
Moto3: Z pole position v Rakousku vyrazí Rodrigo

Moto3: Z pole position v Rakousku vy…

Start z první řady si dnes v Rakousku zajistili Gabriel Rodrigo, Joan Mir a Juanfran Guevara. Pro Rodriga to je druhá pole position v řadě. Aktualizace: Mirův nejlepší čas byl nakonec smazán, takže se jezdec posouvá na desáté místo. Z první řady tak nakonec vyjedou Rodrigo, Guevara a Canet.

12.  8.  2017 |