Öhlins jedničkou v MotoGP

V roce 2010 se na startovním roštu MotoGP objeví všechny 800ccm motocyklové prototypy vybavené stejnými pneumatikami Bridgestone a tlumením značky Öhlins.

V roce 2009 využívalo systému tlumení Öhlins celkem třináct z celkového počtu osmnácti jezdců královské kubatury. Týmy Repsol Hondy, Hondy Gresini a Scot Hondy využívaly služeb japonské společnosti Showa.

Nicméně zhruba v polovině sezony 2009 přestoupili na značku Öhlins jezdci Hondy Andrea Dovizioso a Randy De Puniet a v letošním roce už nebude používat tlumení Showa ani jeden z jezdců Hondy.

Showa je dceřinou společností Hondy, zatímco Öhlins založil Kenth Öhlin v roce 1976. V roce 1987 prodal padesát procent společnosti Yamaze a tlumiče švédské značky začaly dobývat svět asfaltových závodišť.

Aby si švédská společnost udržela vedoucí postavení na trhu tak investovala do vývoje nových produktů téměř šestnáct procent z obratu. V prosinci roku 2007 se Kenth Öhlin rozhodl odkoupil většinový podíl společnosti a dnes už v rukou Yamahy zůstává pouze pět procent.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz