Okruh v Misanu očima Andrea Doviziosa

Ital popisuje jednotlivé zatáčky okruhu v San Marinu.
Klepněte pro větší obrázekOkruh v Misanu je jen několik kilometrů od města Forlimpolpoli, rodiště Andrea Doviziosa, který v letošní roce jede u továrního týmu Hondy a v britském podniku mistrovství světa silničních motocyklů si připsal své první vítězství v sezoně 2009. Ital je také našim průvodcem po okruhu v San Marinu, který bude tento víkend dějištěm třináctého závodu sezony třídy MotoGP.

Zatáčka číslo 1
Start je velmi náročný, protože je to úzká dráha a jsou tam tři zatáčky velmi blízko za sebou, kde nemůžete předjíždět, takže je velmi důležité startovat z předních pozic, protože to jsou pomalé zatáčky a jezdci tam okamžitě po startu jedou v těsném závěsu.

Zatáčka číslo 2
Levotočivá zatáčka, typická pro tento okruh. Devadesáti stupňová zatáčka, kde musíte s motocyklem najet ke středu dráhy.

Zatáčka číslo 3
Řekl bych, že je to jedna z nejtěžších zatáček na okruhu, protože má velmi úzký nájezd, ale je široká ve výjezdu, takže je tam celkem hodně způsobů jak ji projet. K dispozici máte různé stopy, musíte si vybrat tu správnou, ale je tam několik způsobů jak ji projet rychle.

Zatáčka číslo 4 a 5
Čtvrtá zatáčka je velmi pomalá. Téměř navazuje na v pořadí pátou zatáčku a vy ji také berete jako by to byla jediná zatáčka.

Zatáčka číslo 6
Následuje téměř okamžitě a musíte z ní vyjet pokud možno co nejrychleji, protože do ní najíždíte z velmi pomalého úseku.

Zatáčka číslo 7
Sedmá zatáčka je z kopce a musíte tam být hodně opatrní na brzdách, protože se může snadno stát, že tam budete dlouzí. Rovněž do této zatáčky je úzký nájezd, po kterém následuje široký výjezd, takže i tam existuje hned několik různých stop, z kterých si můžete vybrat.

Zatáčka číslo 8
Toto je velmi hezká část, protože tam najíždíte v náklonu tak daleko jak můžete a musíte trochu zvednout motocykl, aby jste zvládli projet zatáčkou. Je velmi široká v nájezdu i ve výjezdu a můžete si vybrat z různých stop, které tam použijete.

Zatáčka číslo 9
To je velmi náročná zatáčka pro motocykl MotoGP, protože je uprostřed velmi dlouhé rovinky a i když je tam jen jediná správná stopa, jedete na šestý převodový stupeň a je velmi obtížné ji projet správným způsobem, když do ní najíždíte v tak vysoké rychlosti.

Zatáčka číslo 10 a 11
Tyto dvě zatáčky jsou velmi podobné a není třeba v nich intenzivně brzdit. Musíte jen naklopit motocykl, zvednout a potom to zopakovat dokud se nedostanete do úzkého nájezdu další a o něco pomalejší zatáčky.

Zatáčka číslo 12
Je to velmi pomalá a dlouhá pravotočivá zatáčka, kde v její druhé polovině jedete téměř v opačném směru a připravujete se na nájezd do posledních dvou zatáček před cílovou rovinkou.

Zatáčka číslo 13
Toto je pro mě nejlepší místo okruhu. Je to tam docela jednoduché, ale přenáší se tam hodně pocitů směrem k přednímu kolu a vy si tam můžete jízdu opravdu užívat.

Zatáčka číslo 14
To je těžká zatáčka, protože jsou na ni nerovnosti a těžká také k tomu, aby jste ji kolo za kolem projeli tím správným způsobem. Je to také zatáčka, která vás vyveze na cílovou rovinku a to musíte mít vždy na paměti.